اجتماعی

عید فطر مبنای وحدت مسلمانان/ سود تفرقه به جیب استکبار می‌رود

ترند روز/ گلستان رئیس مرکز امور دینی و مذهبی استان گلستان، عید سعید فطر را زمینه ساز وحدت مسلمانان دانست و گفت: بدون وحدت، دشمن از این شکاف برای نابودی مردم سوء استفاده می کند.

حجت الاسلام احمد کوثری ضمن گرامیداشت عید سعید فطر به ترند روز گفت: در قنوت نماز عید سعید فطر عبارت «مسلمین عید فطر» ذکر شده است و از خداوند می خواهیم که این عید را برای همه قرار دهد. .مسلمان تا عید فطر مبنای وحدت باشد.در سراسر جهان مسلمان باشید.

وی با بیان اینکه خداوند مسلمانان را به اتحاد دعوت کرده و در آیات قرآن مجادله را نهی کرده است، افزود: در واقع خداوند ما را به اتحاد توصیه نکرده، بلکه وحدت را وظیفه ما قرار داده است.

رئیس مرکز دینی و مذهبی تبلیغات اسلامی استان گلستان وحدت اسلامی را مایه یأس و ناامیدی دشمن دانست و یادآور شد: جریانات تکفیری، وهابیت و داعش که از فرزندان وهابیت هستند، کشورهای جهان را ویران کرده است. منطقه و بدون وحدت اسلامی این آسیب ها بیشتر می شود، یعنی جمهوری اسلامی.

کوثری گفت: مردم عراق و سوریه بدون اتحاد نمی توانستند دشمن را عقب برانند. بدون اتحاد، دشمن از این شکاف سوء استفاده می کند و مردم را نابود می کند.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی همواره به دنبال تفرقه و تفرقه بین مسلمانان است، تاکید کرد: استکبار بیشترین سود را از تفرقه های اسلام می برد و اگر ملت مسلمان ضعیف باشد دیگر توان رقابت با آن را نخواهد داشت.

رئیس مرکز دینی و مذهبی تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه وحدت در کشور باید متولی رهبری هوشمندانه رهبر معظم انقلاب باشد، تصریح کرد: ما شعور مقام معظم رهبری هستیم.

کوثری با بیان اینکه روز اول و آخر ماه مبارک رمضان با رؤیت ماه تعریف می شود، خاطرنشان کرد: بین شیعه و سنی بحث حاکمان شرعی مطرح شده است که منجر به وحدت شیعه و سنی می شود.

وی با بیان اینکه استاد اعظم به عنوان یک رهبر واقعی برای دیدن ماه تلاش زیادی می کند، گفت: ما رهبر واقعی داریم باید از نظر او اطاعت کنیم و خوشبختانه در قلمرو گلستان هستیم که اکثر مردم به آن دست پیدا می کنند. به یک آغاز یا پایان رمضان با اعلام پیشوایان اسلامی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا