علمی و پزشکی

عکس | کشف یک گور دسته جمعی در ۷ هزار ساله در اسلواکی !

باستان شناسان در حین بررسی یک سکونتگاه اولیه دوران نوسنگی در اسلواکی، گوری 7000 ساله را کشف کردند. بقایای حدود 35 جسد انسان در این مکان به طرز وحشتناکی از قربانی شدن انسان صحبت می کند.

بررسی باستان شناسی یک گورستان 7000 ساله در اسلواکی

اخیراً باستان شناسان در اسلواکی بقایای حدود 35 نفر را پیدا کردند که اکثر آنها جوان به نظر می رسیدند. به نظر می رسد حدود 7 هزار سال پیش سر آنها را بریده و در گودالی انداخته اند.

بر اساس تحقیقات، محل و محل بقایای بقایای عمدی در آنجا ریخته شده است. شاید دلیل قربانی شدن انسان، تقویت معجزه آسای دیوار دفاعی ساخته شده در بالای خندق بود.

مارتین فورهولت، یکی از رهبران این پروژه، استاد باستان شناسی اجتماعی و تاریخی دانشگاه کیل آلمان، گفت: چگونه می توان حل و فصل این مشکل (فداکاری انسان) را تقویت کرد. .

گور دسته جمعی، اسلواکی، ورابل

فورهولت گفت، چه اجساد در گورستان به دلایل طبیعی مرده باشند و چه عمدا کشته شده باشند، به نظر می رسد مردم بر این باور بوده اند که اجساد دارای قدرت جادویی یا نمادین هستند.

فورهولت و همکارانش به همراه دانشمندان موسسه باستان شناسی آکادمی علوم اسلواکی از سال 2012 در این مکان، Vráble، در اسلواکی کار و تحقیق کرده اند.

محلی که گور دسته جمعی در آن پیدا شد شهری باستانی است که به فرهنگ LBK اولیه نوسنگی نسبت داده می شود. این نام به نوع سفال آن زمان اشاره دارد.

به نظر می رسد که اجداد این مردم در ورابل از آناتولی (ترکیه کنونی) برای ارائه یونان در حدود 1500 سال پیش آمده اند. بنابراین فرهنگ LBK از بسیاری از نقاط اروپا گسترش یافت و به احتمال زیاد این افراد اولین مهاجران دوره نوسنگی به اروپای غربی بودند که سازه های سنگی بزرگی مانند استون هنج در انگلستان ساختند.

گور دسته جمعی اسلواکی

گور دسته جمعی باستانی در نزدیکی یکی از ورودی های شهر در ورابل قرار دارد. به نظر می رسد باستان شناسان هیچ نشانه واضحی از تغییرات پاتولوژیک یا تروما در محوطه پیدا نکرده اند. با این حال، این اجساد بدون جمجمه پیدا شد و باستان شناسان هنوز نمی دانند که چه زمانی و چرا سر بریده شده است.

به گفته باستان شناس Hukeľová، اجساد در مکان های مختلفی قرار داده شده اند. اجساد به پشت، پهلوها، شکم یا با دست و پاهای دراز و آرنج و زانو دراز کشیده بودند، مانند قورباغه هایی که در قبر شنا می کنند، یعنی احتمالاً آنها را در گودالی انداخته اند. جسد.

به گفته فورهولت، روستای نوسنگی ورابل شامل 80 خانه بود و هر خانه طولانی متعلق به یک یا چند خانواده بزرگ بود.

همچنین کاوش های انجام شده در شهر باستانی ورابال نشان می دهد که این مکان به سه ربع تقسیم شده است و دیوار دفاعی و خندق در آخرین مرحله تصرف اطراف یکی از مکان ها ساخته شده است. این موضوع ممکن است برای بیگانگی مردم از مناطق دیگر طراحی شده باشد. باستان شناسان بر این باورند که این کار نوعی تقسیم بندی داخلی برای بستن راه دیگر همسایگان بوده است.

ورابل

کریستین مایر باستان شناس مرکز تحقیقات باستان شناسی گوسلار در آلمان است. او موضوع خشونت جمعی را در دیگر سایت‌های LBK بررسی می‌کند و می‌گوید که با توجه به آنچه در مورد این فرهنگ باستانی کشف شده است، یافتن گور دسته‌جمعی دیگری با توجه به کشف نسل‌کشی، شکنجه و سایر اعمال مذهبی جای تعجب ندارد. اصلا جای تعجب نیست! ویژگی گور دسته جمعی در ورابل این است که سر افرادی که در این مکان دفن شده اند یافت نمی شود. این بسیار مهم است و می تواند بسیار مهم باشد.

وی افزود: این سایت دانش ما را از تعاملات اجتماعی و نگرش مردم نسبت به مردگان و زندگان آن زمان (هزاران سال پیش) بهبود می بخشد.

227227

دکمه بازگشت به بالا