اجتماعی

عکس | کشف یخچال باستانی در قلعه لژیونر رومی نووا

به گزارش خبرگزاری اخبار آنلایننوا یک قلعه نظامی رومی در امتداد مرز امپراتوری بود که بخشی از Limes Moesiae در امتداد دانوب در Pametnicite در شمال بلغارستان بود.

در سال 86 پس از میلاد، قلمرو موزیا تقسیم شد و نوا به همراه دوروستوروم به یکی از دو اردوگاه لژیون در مرز موزیا اینفریور تبدیل شدند.

این ساختمان برای اولین بار در قرن اول پس از میلاد ساخته شد و به عنوان پایگاه عملیاتی برای لشکرکشی رومی ها علیه قبایل بربر در طول جنگ داکیه تراژان در اوایل قرن چهارم مورد استفاده قرار گرفت. -2 پس از میلاد و در طول لشکرکشی موریس بیزانس به بالکان در قرن ششم تا قرن هفتم میلادی مورد استفاده قرار گرفت.

تصویر نمای یخچال باستانی قلعه لژیونر رومی در نوا

در دهه های اخیر، این قلعه توسط محققانی از لهستان و بلغارستان حفاری شده است و پروژه فعلی توسط پروفسور پیوتر دایچاک از دانشگاه ورشو انجام شده است.

در حفاری های این فصل، ظروف ساخته شده از صفحات سرامیکی در زیر زمین غرق شده یافت شد که توسط ساکنان قلعه به عنوان “یخچال” برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شد.

در داخل ظرف خرده‌های سرامیکی و استخوان‌های پخته شده کوچک، علاوه بر زغال چوب و کاسه‌ای که به عقیده تیم تحقیقاتی ممکن است به عنوان دافع حشرات استفاده شده باشد، پیدا شد.

در اوایل امسال، باستان شناسان در نوا همچنین انباری از سکه های مربوط به زمان حمله گوت ها در اواسط قرن سوم میلادی را کشف کردند. دیوارها و بقایای یک خانه رومی با تاج ها، سنگ های ماهیگیری و قطعات سرامیک نیز یافت شد.

227227

دکمه بازگشت به بالا