بین الملل

عکس | هواپیمای مرموز آمریکا که چین و روسیه را نگران کرده است

به گزارش خبرگزاری ترند روز، این هواپیمای مرموز بخشی از پروژه سری ارتش آمریکاست که اخیرا رکورد پرواز بدون توقف در فضا را شکست.

اطلاعات زیادی از ماموریت این پرنده در فضا در دست نیست، اما طبق اعلام این پرنده در سه سال گذشته در فاصله 400 کیلومتری زمین در حال انجام آزمایشات علمی بوده است.

بوئینگ در ابتدا این پرنده را برای ناسا ساخت، اما اخیراً به نیروی فضایی ایالات متحده رفت.

X-37B ترکیبی از یک فضاپیما و یک هواپیما است که از نظر طراحی شبیه به فضاپیمای معروف قدیمی ناسا است.

این پرنده با موشک اطلس 5 لاکهید مارتین برای انجام این ماموریت رکوردشکنی به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت.

هواپیمای مرموز بوئینگ تاکنون بیش از 6 ماموریت فضایی را انجام داده و 10 سال است که در مدار بوده است. فاصله کلی این فضاپیما به بیش از 2 میلیون کیلومتر رسید.

نیروی فضایی ارتش ایالات متحده تنها جزئیات کمی در مورد آزمایش پرنده مرموز در آخرین پرواز خود، که قرار بود یک ماهواره آموزشی تحقیقاتی هدایت الکترومغناطیسی را مستقر کند، فاش کرده است.

البته رقبای آمریکا از جمله روسیه و چین در مورد این پرنده گمانه زنی کرده اند که جالب است. دیمیتری روگوژین، رئیس سابق آژانس فضایی روسیه در مصاحبه با شبکه خبری روسی-24 اظهار داشت که این سفینه فضایی می تواند برای جاسوسی یا حمل سلاح استفاده شود.

سونگ ژونگ پینگ، کارشناس نظامی و مفسر چینی، این احساس را تکرار کرد و به ساوت چاینا مورنینگ پست گفت که توانایی کشتی برای تغییر مدار خود در میانه پرواز به آن اجازه می دهد از ماهواره ها یا اهداف دیگر جاسوسی کند – فرود آمدن، و همچنین حملات. به او.

تصویر هواپیمای مرموز آمریکایی که چین و روسیه را نگران کرده است

5858

دکمه بازگشت به بالا