اجتماعی

عکس | رمزگشایی شگفت انگیز از دلبستگی گرگ‌ها به انسان‌ها !

به گزارش خبرگزاری ترند روز، مجله اکولوژی و تکامل در گزارشی خاطرنشان کرد که گرگ ها نیز در بسیاری از موارد به انسان دلبستگی دارند.

محققان دانشگاه استکهلم، سوئد، آزمایش‌های رفتاری را بر روی 10 گرگ و 12 سگ انجام دادند تا رفتار تاریک سگ‌های سگ، دسته‌ای از سگ‌سانان (و شامل حیواناتی مانند گرگ، گرگ، کایوت و روباه) را مشخص کنند. ، گرگ ها، دینگوها و بسیاری از گونه های پستاندار سگ وجود دارند و اکنون منقرض شده اند).

بیشتر بخوانید:

در طول این آزمایش، گرگ 23 هفته ای به طور خودکار بین افراد آشنا و غریبه ها تمایز قائل شد و سگ ها نیز به همین ترتیب رفتار کردند و در واقع با افراد آشنا که به آنها وابسته بودند، نزدیک و نزدیکتر رفتار کردند. -سرهای بیشتر. علاوه بر این، حضور افراد آشنا با گرگ ها به عنوان حائلی در برابر استرس های اجتماعی عمل می کرد و آنها را در شرایط سخت آرام می کرد.

این یافته‌ها بر اساس مجموعه‌ای از شواهد است که با این ایده که سگ‌ها پس از اهلی کردن انسان‌ها در ۱۵۰۰۰ سال پیش، توانایی برقراری ارتباط با انسان‌ها را توسعه دادند، در تضاد است.

دکتر گفت. کریستینا هانسویت، دکتری. در مورد اخلاق از دانشگاه استکهلم، در سوئد: «ما فکر کردیم که لازم است یک تحقیق کامل در این مورد انجام دهیم. با مطالعات قبلی که به سوالات ما کمک زیادی کرد، فکر می کنم اکنون زمان خوبی است تا این ایده را مطرح کنیم که اگر تغییری در رفتار مرتبط با انسان در گرگ ها ایجاد شود، این رفتار یک هدف بالقوه برای فشار انتخاب اولیه است. در طول فصل تولید مثل اعمال شود.

تاریخچه رابطه گرگ ها با انسان ها را شرح دهید

دکتر بسیار علاقه مند است. هنسن برای درک تأثیرات دامداری بر رفتار آنها. او و تیمش برای بررسی این مشکل تا ده روز گرگ و توله سگ پرورش دادند و آزمایش های رفتاری مختلفی را روی آنها انجام دادند. در یکی از این آزمایش ها، فرد آشنا و غریبه ای وارد اتاق آزمایش شدند تا شرایط عجیب و استرس زا را برای حیوان ایجاد کنند.

راز پشت این آزمایش، که در ابتدا برای ارزیابی دلبستگی در انسان ایجاد شد، این است که رفتارهای دلبستگی، از جمله اکتشاف و اکتشاف را تشویق می کند. افراد با ایجاد یک محیط ناپایدار به یکدیگر نزدیک می شوند.

در واقع چیزی که محققان در این آزمایش عجیب به دنبال آن بودند این بود که گرگ ها و سگ ها بتوانند افراد عادی و غریبه را تشخیص دهند. آیا در مواجهه با افراد آشنا بیشتر از غریبه ها محبت نشان می دهند و زمان بیشتری را صرف احوالپرسی و تعامل با آنها می کنند یا خیر؟ اگر رفتار سگ ها و گرگ ها یکسان و مشابه باشد، به این معنی است که این توانایی منحصر به سگ نیست و به طور انحصاری در سگ ایجاد نشده است.

بیشتر بخوانید:

دکتر گفت: «این دقیقاً همان چیزی است که ما دیدیم. هانسن بسیار واضح است که گرگ ها نیز مانند سگ افراد آشنا را به غریبه ها ترجیح می دهند. اما جالب ترین چیز این است که وقتی سگ تحت تأثیر شرایط آزمایشی قرار نگرفت، گرگ تحت تأثیر قرار گرفت. آنها وارد اتاق آزمایش شدند. اما چیزی که شگفت‌انگیز بود این بود که وقتی یک فرد معمولی یا فردی که تمام عمر با گرگ‌ها بوده، دوباره وارد اتاق آزمایش شد، از راه رفتن منصرف شد. این بدان معناست که افراد عادی به عنوان سپر و محافظ در برابر استرس های اجتماعی برای گرگ ها عمل می کنند. من شک دارم که قبلا از یک گرگ یاد گرفته باشد. و این وجود یک پیوند قوی بین حیوانات و مردم عادی را کامل می کند.

دکتر در ادامه اشاره کرد. هانسن می‌گوید شباهت‌های بین سگ‌ها و گرگ‌ها می‌تواند چیز مهمی در مورد منشأ رفتاری که در سگ‌ها می‌بینیم را به ما بگوید. البته ممکن است برخی تعجب کنند که گرگ ها می توانند با چنین افرادی ارتباط برقرار کنند، اما به گفته دکتر. به هر حال، هانسن منطقی به نظر می‌رسد: “گرگ‌هایی که محبت و وابستگی انسان‌محور نشان می‌دهند می‌تواند بسیار زیاد باشد. انتخاب در اولین قدم پرورش سگ‌ها.”

دکتر. هانسن اکنون در حال بررسی داده‌هایی است که او و تیمش طی سه سال جمع‌آوری کرده‌اند و گرگ‌ها و سگ‌ها را در شرایط مشابه پرورش می‌دهند تا درباره تفاوت‌ها و شباهت‌های رفتاری آنها بیشتر بدانند.

5858

دکمه بازگشت به بالا