اجتماعی

عوارض اعمال تغییر رنگ و کاشت نگین در چشم

معاون درمان بیمارستان چشم پزشکی فارابی با تاکید بر لزوم انجام کلیه جراحی های چشم توسط متخصصان گفت: انجام این اعمال پزشکی در مکان های رایج که برای افراد خطرناک بوده و عوارض صعب العلاج ایجاد می کند، دشواری های زیادی دارد.

دکتر. سید محسن رفیع زاده در گفت وگو با ترند روز. وی در خصوص جراحی های زیبایی چشم مانند تغییر رنگ چشم و یا قرار دادن نگین در چشم ها، ممنوعیت این جراحی های چشم را تایید کرد. برای تغییر کامل رنگ چشم ها استفاده از عنبیه مصنوعی و قرار دادن آن در چشم ضروری است.

وی افزود: این عمل از قدیم در دنیا و در کشور ما انجام می شد اما بعدها مشخص شد که این دستگاه ها در داخل چشم قرار می گیرند که می توانند عوارضی مانند آب مروارید یا آب مروارید ایجاد کنند و پس از آن عمل تعویض است. رنگ چشم مهمترین چیز است استفاده از نگین های قدیمی نیز می تواند برای بیمار مشکل ایجاد کند که توصیه نمی شود.

وی ادامه داد: در برخی از عمل ها مانند بلفاروپلاستی که بیمار برای برداشتن تومور پشت پلک مراجعه می کند، در صورتی که قبل از عمل بیمار به طور کامل معاینه شود و عمل با تکنیک صحیح انجام شود، انجام آن توصیه می شود، اما در سال های اخیر تقاضا برای این عمل افزایش یافته است و حتی مشاهده شده است که در مکان های غیرعادی غیر از اتاق عمل مانند سالن های مو انجام می شود که به هیچ وجه توصیه نمی شود.

رفیع زاده با هشدار نسبت به مضرات انجام جراحی های زیبایی در مکان های غیرمتعارف و توسط افراد غیرمتخصص، تاکید کرد: انجام این جراحی ها در مکان های غیرمتعارف عوارض زیادی دارد و خطرناک است و برای افراد دوز است. برای انجام بلفاروپلاستی، افراد باید به پزشک مراجعه کنند و این عمل را در یک مرکز پزشکی انجام دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا