اجتماعی

علیرضا بیگی: دولت برای مطالبات‌ استخدامی‌ آتش نشانان و سایر مشاغل لایحه بدهد

یکی از اعضای کمیسیون داخلی کشور و شورای اسلامی مجلس درباره درخواست آتش نشانان از مجلس برای نظارت بر مطالبات کاری آنها، تاکید کرد: نمی توان مشکل کارگری گروه خاصی را حل کرد، زیرا در بسیاری از افراد این گونه است. وی گفت: با توجه به مشکلات مالی نمی توانیم قوانین کار را در قالب طرح مجلس تغییر دهیم، باید لایحه ای از سوی دولت در مجلس ارائه شود.

احمد علیرضا بیگی در گفت وگو با ترند روز، درباره مطالبات آتش نشانان تهرانی در خصوص وضعیت بیمه و روابط کار، با بیان اینکه این مشکل عمومی کشور است، گفت: اکنون به نوعی نیروی کار وجود دارد. روابط در کشور و این مشکل گریبانگیر آتش نشان ها می شود و آتش نشان ها اعم از آتش نشان های تهران و شهرهای مختلف و همچنین آتش نشانان شهرهای صنعتی حتی اگر درآمدشان متفاوت باشد نمی توانند از سختی ها و منافعی که به آنها آسیب می رساند استفاده کنند. کار آنها.

در این مورد بیشتر بخوانید:

بیمه آتش نشانان، مطالبات از کارافتادگی و بازنشستگی

وی بیان کرد: اگر در ابعاد وسیع تری به مشکل نگاه کنیم اکنون شاهد روابط کاری متفاوت برای اکثریت کارکنان دولت هستیم که باید در لایحه دولت لحاظ شود. نمی توان برای گروه خاصی مشکل کار را حل کرد، زیرا این مشکل در بسیاری از کارکنان دولت وجود دارد و ما نمی توانیم یک عنصر را درست کنیم و مثلا آتش نشان های تهران را ببینیم، اما آتش نشانان شهرهای صنعتی یا آتش نشان ها را ببینیم. شرکت های مرتبط به کشاورزی و صنعت نگاه نکنید. چون همه یک آتش نشان هستند. باید قوانین کلی برای تنظیم همه مشاغل وجود داشته باشد.

این عضو کمیسیون امور داخلی و شورای شورای ملی همچنین با تایید درخواست آتش نشانان از مجلس برای پیگیری مطالبات کاری خود خاطرنشان کرد: به دلیل مشکلات مالی مجلس نمی تواند قانون کار را در قالب قانون کار تغییر دهد. . طرح نماینده، در این راستا لایحه دولت باید به مجلس ارائه شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا