اجتماعی

طرح نظام رتبه‌بندی موجب ارتقاء کیفی عملکرد معلمان می‌شود

ترند روز/ آذربایجان شرقی رئیس کمیته آموزش، تحقیقات و فناوری شورای اسلامی تحقیق و تفحص گفت: اجرای طرح تربیت معلم، معلمان را قادر می‌سازد تا برای ارتقای نمرات و افزایش کیفیت آموزشی دانش‌آموزان و معلمان توانمند تلاش کنند. قطعی و قطعی. کاهش می یابد و دیگر امکان حضور در چرخه آموزشی وجود نخواهد داشت.

علیرضا منادی شامگاه پنجشنبه 15 اردیبهشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نقش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در ارتباط با وزارت آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون رئیس جمهور علم و تکنولوژی.

وی ادامه داد: اجرای سند اصلاح بنیادین آموزش و پرورش به عنوان اولین دستور کار این کمیسیون در این دوره مجلس که بیش از 10 سال است که مسکوت مانده و به تایید رئیس مجلس شورای ملی می پردازد. انقلاب ما برنامه رده بندی معلمان کمیته را با دقت دنبال کردیم.

وی تصویب و اجرای این قانون را تحولی اساسی و اساسی در وضعیت معلمان دانست و افزود: دولت قبلی را متقاعد کردیم که لایحه ای را به مجلس و مجلس بیاورند تا از پس گرفتن این لایحه در آینده جلوگیری شود. ما این لایحه را با چهار رأی مخالف تصویب کردیم.

منادی خاطرنشان کرد: لایحه معرفی بسیار ضعیف است و فقط برای 503 هزار معلم در نظر گرفته شده است و به همین دلیل لایحه را تغییر دادیم و به 800 هزار معلم رساندیم و این رتبه بندی نیز به عنوان معلمان جدید و بازنشسته در نظر گرفته شد.

وی افزود: درصد درج شده در لایحه نیز تغییر یافته و این قانون از 31 شهریور 1393 بر اساس عدم پرداخت بدهی و مابه التفاوت دستمزد توسط معلم پس از اجرای طرح لازم الاجرا می شود. . از آن تاریخ محاسبه و پرداخت شده است.»

رئیس شورای اسلامی آموزش و پژوهش تاکید کرد: از دیگر تغییرات اعمال شده در لایحه تقدیمی به مجلس شورای ملی، می توان به افزایش حداقل 25 درصدی دستمزدها و ایجاد نظام پرداخت مستقل اشاره کرد. برای مربیان

وی افزود: ما سال گذشته از این طرح متحمل زحمات زیادی شدیم. چرا که مخالفت های زیادی از سوی برخی سلبریتی ها و افراد گروه مجلس و دیگر نیروها برای پایان دادن به آن صورت گرفته است. با این حال، این مخالفت ها منجر به تصویب یک قانون کامل و محدود کننده با جمع بندی شد و وکلا و وکلای هیئت امنا در رسیدن به این هدف مؤثر بودند.

منادی ادامه داد: این قانون یکی از پرهزینه‌ترین قوانین مصوب اوایل قرن سیزدهم و آخرین روزهای قرن چهاردهم است که با نظارت مجلس و لغو اعتراضات به هیأت وزیران رفت و در اولین جلسه هیئت دولت در هفته آینده تصویب شد. در ماه ژوئن تعداد معلمان مشخص می شود و پرداخت مربوطه وجود خواهد داشت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از واریز 50 هزار میلیارد تومانی به حساب معلمان با اجرای این قانون خبر داد و افزود: همین قرن دلیل بزرگ ترین تحولات در حوزه آموزش و پرورش است. معلمان در آذربایجان

منادی در پاسخ به سوالی درباره دخالت نمایندگان در انتصاب مدیران استانی گفت: نمایندگان حق دخالت مستقیم در عزل و انتصاب معاونین را ندارند.

وی افزود: تعدادی از نمایندگان اسناد مردم را می گیرند و در جیب خود می گذارند و درگیر انتصابات اجباری می شوند.

رئیس کمیته آموزش و پژوهش شورای مشورتی اسلامی همچنین درباره حواشی مربوط به سفر رئیس مجلس شورای ملی به ترکیه گفت: من از همه احزاب و همیشه مستقل هستم و به ترکیه وابسته نیستم. این را از روی ملاحظات سیاسی نگویید، اما اولاً وضعیت دختر آقای قالیباف این است که مادر واقعاً باید در کنار ایشان و دخترش باشد و ثانیاً خدمات مدیریتی آقای قالیباف را زیر سوال نبرد و ایشان را متهم به یک موضوع.

وی افزود: اگر موضوع خرید خانه در ترکیه بررسی و صادقانه باشد باید مورد توجه قرار گیرد چرا که مسئولان حق این کار را ندارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا