اجتماعی

ضعف در سواد دینی و اعتقادی دانش‌آموزان/برخی در ضروریات دین، ابهام اساسی دارند

دبیر ستاد همیاری حوزه و آموزش و پرورش به اطلاع رسانی از وضعیت پذیرش و پذیرش طلاب و مراجع تقلید در مدارس کشور پرداخت و گفت: حضور علما متخصص در امر تربیت کودک و نوجوان در بین طلاب ضروری است. تا به این نیاز پاسخ دهد. با ایجاد زمان برای گفتگو با یکدیگر، هویت دینی دانش آموزان باید مورد تاکید قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید نیکزاد در گفت وگو با ترند روز. وی در این خصوص گفت: حوزه علمیه همواره تلاش کرده است تا آموزش و پرورش را در عرصه های مختلف برای تحقق سند تحول بنیادین که شامل افراد فرهیخته و متبحر متعهد به مشارکت است یاری دهد.

وی افزود: از آنجایی که تنها محل جذب و معرفی معلم به تدریس، دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی آن دانشگاه است، مرکز تعاون سعی کرد از تخصص فرهیختگان حوزه به نفع تحصیل استفاده کند. . آن را بگیرید

دبیر ستاد تعاون حوزه و آموزش و پرورش ضمن صحبت از افزایش انگیزه طلاب برای ورود به درس گفت: رقابت با غیر طلاب. همچنین در توافقات انجام شده در خصوص استفاده از دانش آموزان فعال به عنوان معلم نظامی در آموزش و پرورش، استقبال مثبتی از مشارکت در این زمینه از سوی دانش آموزان مورد نظر صورت گرفت.

پذیرش 3000 دانش آموز به عنوان معلم در مدارس

نیکزاد ادامه داد: امروز حدود 3 هزار نفر به عنوان معلم در حاشیه شهرها و مناطق محروم موفق شده اند وارد مدارس شوند.

وی گفت: علاوه بر فرصت های ذکر شده برای استفاده بهینه از مهارت های رهبران عالی رتبه و علاقه مند به عرصه تعلیم و تربیت، دانش آموزان نیز برای مشاهده جنبه های دینی، معنوی و معنوی حضور دارند. دانش آموزان و همکاری در تدریس. وی با ارتقای کیفیت تدریس در مدارس گفت: شایان ذکر است که در این دوره جدید از مرکز تعاون، تلاش شده است تا علاوه بر افزایش تعداد و اقدامات لازم، کیفیت حضور مردم بررسی شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره اجرای طرح امین در سال جاری توضیح داد و گفت: امسال برنامه امین از نظر کمی و کیفی مانند قبل نخواهد بود. به این ترتیب بخش قابل توجهی از خواهران و برادران دانش آموزان به گروه آموزشی طرح پیوستند و روند دریافت و اجرای طرح در مدرسه بهبود یافت.

نیکزاد افزود: این اقدامات برای تاثیرگذاری بیشتر و بهتر بر دانش آموزان مدارس هدف انجام شده است.

وی همچنین درباره ضرورت و نتایج حضور دانش آموزان در مدارس برای تربیت دینی دانش آموزان بیان کرد: در سال های اخیر برخی از غفلت هایی که با وجود تایید سند رخ داده است، وجود حوزه کامل را تغییر اساسی می دهد. اجرای فعالیت های یادگیری و رضایت از آموزش پایه؛ همینطور ضعف در سواد دینی و دینی به قدری گسترده است که حتی برخی از دانش آموزان در مورد مبانی و ضروریات دین سوالات و تردیدهای اساسی دارند.

دبیر حوزه و آموزش ملی افزود: حضور بزرگان دینی متخصص در امر تربیت کودکان و نوجوانان در بین طلاب برای تحقق این نیاز ضروری است تا با ایجاد فرصت های ارتباطی مستقیم، هویت دینی طلاب تقویت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا