عمومی

ضرورت در نظر گرفتن ساز و کارهای جدید تامین اعتبار برای پروژه‌ها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمد مجید فولادگر در جلسه پیگیری سفر رئیس جمهور به قم که در اتاق جلسات امام جواد (ع) در دولت قم برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه در این دیدار حضور داریم. شاهدان تفاوت زیادی نسبت به اولین بازدید

وی با بیان اینکه انگیزه مدیران افزایش یافته است، گفت: کشور محدودیت هایی دارد و با توجه به اینکه در سال های اخیر هیچ اقدامی صورت نگرفته است باید تلاش مضاعف شود.

مدیرکل برنامه ریزی ویژه نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تلاش ها در استان قم نسبت به سایر استان ها حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: دولت باید نظام وام پروژه ها را در نظر بگیرد اما محدودیت منابع مشکلاتی را در این زمینه ایجاد کرده است. .

وی با بیان اینکه استانداران می توانند سایر سیستم های تامین مالی را ارائه دهند، خاطرنشان کرد: در برخی پروژه ها می توان از روش های مختلف تامین مالی استفاده کرد و از تخصص آنها استفاده کرد.

فولادگر با اشاره به اینکه این سازوکارها باید همراه با خلاقیت و نوآوری ایجاد شود، گفت: پروژه رانندگی خودرو در استان دنبال می شود که 2 تا 3 میلیارد دلار نیاز دارد که با روش های مختلف از جمله پالایش نفت در استان داده می شود. . و پروژه های دیگری غیر از این پروژه ها قابل حل هستند.

وی با بیان اینکه باید چشم انداز سرزمینی آماده شود، یادآور شد: دور اول سفر رئیس جمهور برای ایجاد ثبات در شرایط فعلی و خروج کشور از بحران بود.

مدیرکل برنامه ریزی ویژه دفتر رئیس جمهور ادامه داد: در دور دوم سفر رئیس جمهور، روند پیشرفت استان و آینده بررسی می شود و اهداف سفر ایشان در استان یکسان خواهد بود. .

وی با اشاره به اینکه محدودیت جاده ای در استان وجود دارد اما نسبت به بسیاری از استان های کشور در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: خوشبختانه گردشگری موقت در استان به وجود آمده است که استان باید به دنبال توسعه آن باشد.

فولادگر با بیان اینکه پتانسیل تولید محتوای باکیفیت در استان وجود دارد، بیان کرد: این پتانسیل بیش از بسیاری از استان های کشور است و قم می تواند قطب صنعت و کشور باشد.

وی در پایان تاکید کرد: باید روی چشم انداز استان تمرکز کنیم و با توجه به نیاز استان پیشران تهیه کنیم.

دکمه بازگشت به بالا