فرهنگ و هنر

ضرغامی: سیل به بناهای تاریخی یزد خسارت زده است

وزیر فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی در خصوص سیل در برخی استان ها از جمله یزد گفت: متاسفانه سیل اخیر خساراتی به بار آورده است.

به گزارش ترند روز، پس از انتشار عکس‌ها و اخباری مبنی بر تخریب پارچه‌ها و برخی بناهای تاریخی در استان یزد، عزت‌الله ضرغامی در توییتر خود نوشت: متاسفانه سیل خسارت‌هایی وارد کرده است – آب اخیر همکاران ما در اداره کل میراث یزد. مدیریت فعالانه اقدامات لازم را انجام می دهد.

نماینده شخصی خود را برای بررسی و هماهنگی ادارات مرتبط با وزارتخانه به یزد فرستادم.

رسیدگی به ساکنان، گردشگران مستقر، جاذبه های گردشگری و شرایط تاریخی در دستور کار قرار دارد.

ضرغامی: سیل به آثار تاریخی یزد آسیب وارد می کند

به گزارش ترند روز، بر اساس اظهارات وزیر کشور، تاکنون 18 استان شامل سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال، بختیاری و مرکزی درگیر سیل شدند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هنوز از میزان خسارات وارده به آثار تاریخی و گردشگران این استان ها گزارشی نداده است، اما در شهر یزد بر اثر بارندگی شدید روز جمعه 16 مردادماه بخشی از بافت تاریخی آسیب دید. .. عکس هایی از بنای تاریخی “رزاقیان” تفت نیز منتشر شد که نشان دهنده خسارت است در سیل اخیر بود. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از ساکنان اماکن تاریخی خواست به دلیل تداوم بارندگی از منازل خود خارج شوند. یزد شنبه ها تعطیل است.

بر اساس گزارش های اولیه، در سیل اخیر سیستان و بلوچستان، دیوار ضلع شمالی کاخ سرباز، سقف طبقه دوم موزه چابهار و دیوار ضلع غربی و قسمت داخلی کاخ نیکشهر قرار گرفته است. آسیب دیده.

در استان تهران، امامزاده داوود که یکی از اماکن زیارتی و تفریحی نزدیک پایتخت است، خسارت های زیادی دیده است، اما میراث فرهنگی و گردشگری تاکنون گزارشی از میزان خسارت وارده نداده اند. بنای تاریخی..

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا