اجتماعی

صدور شناسه و کارت موقت برای بدون شناسنامه‌ها/ تشکیل بیش از۸۰۰۰ پرونده

سازمان ثبت احوال اعلام کرد: با تشکیل بیش از 8000 پرونده برای ایرانیان فاقد شناسنامه، موضوع صدور شناسنامه و صدور کارت موقت برای افراد فاقد شناسنامه پیگیری می شود.

به گزارش ترند روز، با توجه به دیدگاه دولت سیزدهم و وزیر کشور در خصوص انتصاب افراد فاقد شناسنامه، سازمان ثبت احوال کشور در تهیه شناسنامه صدور شناسنامه منحصر به فرد برای ایرانیان فاقد شناسنامه را در دستور کار قرار داده است. زیرساخت های لازم

این امر به منظور شناسایی و تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه و در نهایت صدور کارت موقت برای این افراد به منظور استفاده از خدمات اجتماعی و بر اساس دستورالعمل مبارزه با فقر مطلق و تلاش های صورت گرفته برای آن انجام شد. ساماندهی و تامین مصالح هر هفته دولت با وزیر کشور مستقر شد. با این کار، شناسایی افراد حقیقی ایرانی یا مدعیان تابعیت ایرانی بر اساس اطلاعات موجود در پایگاه جمعیتی کشور امکان پذیر است.

از جمله اقداماتی که تاکنون انجام شده است، ثبت نام از تمامی افراد فاقد شناسنامه با بیش از 8000 مورد، ایجاد سامانه ای برای اخذ درخواست کارت ویژه برای کسانی است که شناسنامه ندارند. داشتن شناسنامه، از جمله ثبت نام برای دریافت اطلاعات آدرس، تصاویر چهره و بیومتریک، و ایجاد فرآیند چاپ کارت شناسایی.

از جمله نتایج این طرح می توان به شناسایی و تعیین افراد فاقد شناسنامه، کمک به ایجاد نظام حقوقی برای ارائه خدمات به افراد واجد شرایط، کاهش هزینه های مدیریتی، ایجاد خدمات تاییدیه برای حمایت از پیشگیری از کارت اشاره کرد. تقلب برای افراد بدون شناسنامه

سایت اینترنتی

از دیگر الزامات این سازمان استقرار داده‌های خانوار است که بر اساس مفاد آیین‌نامه اجرایی نحوه شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی، سازمان ثبت احوال کشور مسئولیت ایجاد این پایگاه را بر عهده دارد. یکی از وظایف ذاتی سازمان ثبت احوال در کشور است و ارائه خدمات کارآمد، شفاف و مطمئن امری ضروری است که در حال حاضر در حال انجام است.

پردازش داده‌ها، دریافت اطلاعات از سازمان‌ها با هدف کمک و تطبیق با اطلاعات موجود، ارائه خدمات برای پنجره‌های خدمات عمومی هوشمند و مشارکت فعال در کارگروهی که مسئول اجرای ضوابط احراز هویت خانوار است، از مهمترین موارد است. تاکنون اقداماتی در این زمینه انجام شده است.

ایجاد بنیان خانواده (روابط و خویشاوندان)

سازمان ثبت احوال کشور در راستای انجام یکی از وظایف محوله در طرح 23 اولویتی دولت الکترونیک اقدام به ایجاد پایگاه خانواده یعنی ارتباطات و اقوام متوسط ​​بر اساس اختیارات داخلی و استفاده از مهارت های موجود کرده است. و بر اساس داده های جمع آوری شده، خدمات اولیه اطلاعات خانواده را ایجاد و ارائه کند.

در حال حاضر این سرویس علاوه بر سامانه سحیم به چندین سامانه اجرایی از جمله بانک مرکزی، درگاه دستگاه های هوشمند دولتی (ثبت مالی) و فرجا ارائه شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا