اجتماعی

صدور احکام استخدام نیروهای حق التدریس مشمول قانون تعیین تکلیف از اول اسفند ماه

رئیس مرکز برنامه ریزی معدنی و مدیریت دولتی در نشست مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش استان از دستور کار معلمان بر اساس قانون انتصابات خبر داد. منتشر شده در 22 مارس

به گزارش ترند روز، عباس نجار در نشست مشترک اعضای شورای معاونین و مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به لزوم ارائه آمار دقیق در وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش کشور اغلب با چالش مواجه هستیم. ارائه آمار نادرست حل شود.

وی افزود: اکنون وضعیت آمار مشخص است چرا که آمار دقیق و روشن مبنای انجام هر کاری است.

رئیس مرکز برنامه ریزی و مدیریت دولتی در خصوص وضعیت فعلی کشور تصریح کرد: هر ساله با استان ها تفاهم نامه ای صورت می گیرد که بر اساس مرکز مدیریت منابع انسانی سازمان باید دارایی مردم باشد.

نجار اذعان داشت: با توجه به اینکه حدود 160 هزار نفر داریم، در ابتدا این نیاز در نظر گرفته شد که بین سه میلیون تا 70 هزار ساعت شهریه داشته باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه پس از انعقاد تفاهم نامه های همکاری با استان ها و با توجه به ابعاد مختلف و تلاش برای ساماندهی مناسب آن ها به صورت سازمانی، به دو میلیون کاهش یافته و این شهریه ها 800 هزار ساعت است.

رئیس مرکز برنامه ریزی و مدیریت معدن با اشاره به قانون تعیین تکلیف مشمولان افزود: در سال گذشته در دو مرحله ۵۵ هزار نفر را به کار گرفتیم و با تلاش همکاران و همکاری دستگاه های مرتبط. 36000 نفر استخدام شدند.

وی افزود: برای تعیین تکلیف اساتید عادی که در دانشگاه فرهنگیان ابلاغ، انتخاب و آموزش می بینند، با هماهنگی های انجام شده مجوز کار به آنها داده می شود و دستور کار از اسفندماه اجرایی می شود. 1. «باش.

نجار گفت: خوشبختانه این افراد تا پایان بهمن شهریه و عیدی خود را دریافت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: 5 هزار معلم قرآنی و نزدیک به 60 هزار نفر مشمول طرح مهرآفرین در سال 1401 تغییر خواهند کرد.

رئیس مرکز برنامه ریزی و مدیریت معدن در ادامه با اشاره به روند تعداد دانشجویان گفت: بررسی 10 ساله نشان می دهد که در برخی استان ها با افزایش تعداد دانش آموزانی مواجه هستیم که نیاز به توجه ویژه دارند.

وی افزود: رشد جمعیت تا سال 1405 می رود و سپس کاهش می یابد، اما این روند در همه استان ها یکسان نیست و در مقایسه با این جمعیت کلاس های درس مورد نیاز قبلا برآورد شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، نجار با تاکید بر شفافیت آماری، اظهار کرد: در راستای این هدف، دفترچه اطلاعات نظرسنجی برای ارسال به استان ارسال می شود. آموزش و کلاس داشته باشید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا