اجتماعی

شیوع یک بیماری و تصویری دیگر از تبعیض غرب علیه آفریقا

در حالی که مقامات بهداشتی در اروپا، ایالات متحده و سایر کشورها در تلاش برای توزیع واکسن و دارو برای کنترل شیوع بیماری‌های عفونی هستند، برخی از پزشکان به این واقعیت اذعان می‌کنند: مدت‌هاست که منابع برای کاهش سرعت شیوع بیماری‌های عفونی در دسترس بوده است. اما “نه.”

به گزارش ترند روز، اخیرا بیش از 250 مورد ابتلا به آبله میمونی در انگلیس، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، سوئیس، آمریکا، اسرائیل و استرالیا گزارش شده است و هیچ فردی بر اثر این موارد فوت نکرده است.

مقامات بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده توصیه کرده اند که مردم واکسینه شوند و استفاده از داروهای ضد ویروسی را در نظر بگیرند.

روز پنج شنبه، سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشست ویژه ای را برای بحث در مورد اولویت های تحقیق در مورد آبله میمون و مسائل مربوط به آن برگزار خواهد کرد.

این مورد در قاره آفریقا در سال جاری است بیش از پنج برابر تعداد مرگ و میر گزارش شده است.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا، بیش از 1400 مورد رعد و برق و 63 مورد مرگ ناشی از این بیماری در چهار کشور، یعنی کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، کنگو و نیجریه وجود داشته است که نادر هستند.

گفته می شود که تاکنون هیچ ارتباط مستقیمی با شیوع این بیماری در خارج از آفریقا وجود نداشته است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، آبله از خانواده ویروس های آبله است و تخمین زده می شود که حدود 85 درصد واکسن ضد آبله در دسترس است.

از زمان شناسایی اولین موارد در اوایل این ماه، بریتانیا بیش از 1000 واکسن ساخته و 20000 دوز از واکسن را خریداری کرده است. مقامات اتحادیه اروپا نیز در مورد خرید واکسن های بیشتر صحبت کرده اند. مقامات دولتی ایالات متحده حدود 700 دوز از واکسن را در ایالت هایی که موارد گزارش شده توزیع کرده اند.

با این حال، چنین اقداماتی اغلب در آفریقا استفاده نمی شود.

رئیس گروهی که در نیجریه بر روی آبله میمون کار می کند، گفت: در حال حاضر هیچ واکسن یا داروی ضد ویروسی در کشور ما برای مبارزه با آبله میمون استفاده نمی شود. افرادی که مشکوک به ابتلا به آبله میمون هستند منزوی هستند و روابط کنترل شده ای با افراد دیگر دارند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته یکی از مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آفریقا، به طور کلی، آفریقا تنها “ذخیره کوچکی” از واکسن آبله دارد که می تواند برای تزریق به پزشک در هنگام شیوع آبله استفاده شود. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا