فرهنگ و هنر

شکرانه انار در درجزین برگزار می شود

ترند روز/سمنان سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر از برگزاری جشن شکرانه انار یاقوت سرخ، به همراه نمایشگاه ناردونه در شهر درجزین خبر داد.

مهدی متقی روز سه‌شنبه 2 مهرماه 1402 ضمن دعوت از علاقه‌مندان و گردشگران اظهار کرد: جشن شکرانه انار یاقوت سرخ، به همراه نمایشگاه ناردونه به مدت چهار روز از 6 الی 8 آبان ماه سال جاری از ساعت 15 تا 21 در سالن ورزشی الزهرا (س) واقع در شهر درجزین برگزار می‌شود.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر افزود: فروش محصول انار و فرآورده‌های آن، فروش خوراک و نان‌های محلی، عرضه محصولات محلی باغی و لبنی، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی، اجرای برنامه‌های شاد و فرهنگی و … ازجمله برنامه‌های این جشن و نمایشگاه است.

متقی گفت: این جشنواره باهدف رونق اقتصاد بومی و محلی و معرفی هویت اجتماعی و فرهنگی منطقه و برند سازی گردشگری و انار این شهر برگزار می‌شود.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر بیان کرد: افتتاحیه نمایشگاه ناردونه هم‌زمان با مراسم جشن شکرانه روز جمعه 5 آبان ماه ساعت 18:30 برگزار می‌شود و غرفه‌های فروش ویژه انار از 9 صبح تا 21 در طول مدت برگزار این نمایشگاه، برای ارائه یاقوت سرخ درجزین بر پا است.

شهر درجزین در فاصله ۵ کیلومتری شمال شهرستان سمنان و ۱۰ کیلومتری جنوب شهرستان  مهدی‌شهر قرار دارد.
انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا