فرهنگ و هنر

شهید سلیمانی قهرمان جهاد تبیین/ سردار نفوذ معنوی در رزمندگان جبهه مقاومت داشت

ترند روز/لرستان مدیر مؤسسه تبیین و سواد رسانه ای جهاد لرستان با اشاره به اینکه سردار سلیمانی قهرمان تبیین جهاد است، گفت: سال هاست که مقام معظم رهبری بر تبیین جهاد، حکومت اسلامی، مسجد تأکید داشتند.

امیرعلی حیدر امیری 24 دی ماه در جلسه توجیهی جهاددانشگاهی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی لرستان، اظهار داشت: شخصیت سردار سلیمانی باید از هر نظر یعنی اجتماعی و هماهنگی محور مقاومت تبیین شود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی از جهات مختلف به ویژه در عرصه های نظامی، سیاسی و دیپلماتیک هماهنگ کننده محور مقاومت است، گفت: امروز افراد زیادی در حوزه مقاومت کار هماهنگی و ارتباط را انجام می دهند.

امیری با اعلام اینکه امروز جهاد روشنگری که دغدغه مقام معظم رهبری است در حال از بین بردن نقشه های دشمن در جنگ نرم است، گفت: سردار سلیمانی قهرمان جهاد روشنگری است چرا که مقام معظم رهبری صحبت کردند. درباره جهاد روشنگری، حکومت اسلام، راست گویی و خدمت به نظام تاکید ویژه ای برای نسل نظامی است و سردار سلیمانی از سال ها قبل جهاد بصیرت افزایی را آغاز کرده و با نسل جوان در مسجد ارتباط داشته است. .

لازم به ذکر است امروز اساس وحدت جهان اسلام و امید مستضعفان جهان جمهوری اسلامی ایران است، معلمان حوزه و دانشگاه گفتند: جوان ترین نسل دهه 80 نمی داند. دستاوردهای نظام است و می گویند دنیا پیشرفت کرده است، اکنون باید پیشرفت کشور را در جهاد نسبت به سایر کشورها در ابعاد مختلف تبیین کرد و به شبهاتی که در نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود می آید به خوبی پاسخ داد.

وی با بیان اینکه بیشتر رسانه های دنیا در دست غرور جهانی است و شبکه های ماهواره ای که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند، پیشنهاد می کنند کار ایران را به گونه ای متعادل کنند که ایران یک کشور عقب مانده است. جهاد تبیین است. برای مردم و این جهاد باید از خانواده شروع شود.

امیری با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران موجب احیای اسلامی شده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران الگوی مستضعفان و مستضعفان جهان است چرا که در جمهوری اسلامی مستضعفان پرچمدار هستند. البته مستضعفان کسانی هستند که سرمایه دارند اما اجازه خروج ندارند یا اجازه دارند غرور جهانی را شکوفا کنند و این باعث ایجاد استعداد و سرمایه آنها نمی شود، با وجود اینکه استعدادهای زیادی در جمهوری اسلامی ایران شکوفا شده است. و یکی از آنها سردار سلیمانی بود.

معلمان دانشگاه و ناحیه با اشاره به اینکه سردار سلیمانی فعالیت های زیادی در حوزه اطلاع رسانی جهادی و ارتباط با نسل جوان انجام داده است، گفت: نسل جوان را فراموش کردیم و حقیقت را به آنها نگفتیم، بنابراین دشمن. گفت: الان باید در رسانه کار کنیم، بیایید داستان درست را برای جوانان تعریف کنیم، زیرا جنگ امروز جنگ روایت است.

وی با بیان اینکه نسل جوان دهه 80 و 90 امروز از درک و آشنایی بالایی با دنیای مجازی برخوردار است، گفت: در جهاد اطلاع رسانی باید قدرت اقناع داشته باشیم و اجازه نمی دهیم دشمنان جوانان آنها را دستکاری کنید از حقيقت گرچه بايد فهم جوانان امروزي را درك كنيد، البته بايد بدانيم كه دهه هشتاد دلي پاك دارند و بايد آن را درك كنند.

امیری یکی دیگر از وجوه شخصیت شهید سلیمانی را نفوذ قلبی و پیوند معنوی در تداوم مقاومت دانست و با بیان اینکه او در دل رزمندگان این بزرگوار قدرت معنوی داشت. رهبر اسلام تصریح کرد: حاج قاسم به طور کامل از ولایت اطاعت کرد، بنابراین رابطه مقام معظم رهبری و ایشان شبیه امام و مأموم بود.

مدیر مؤسسه تبیین و سواد رسانه ای جهاد لرستان با اشاره به اینکه در جنگ 33 روزه جهان اسلام برای اولین بار در برابر اسرائیل پیروز شد و در این راستا سردار نماد مقاومت بود، افزود: در مبارزه در مقابل داعش، سردار سلیمانی کمر داعش را شکست و آمریکا چاره ای جز کشتن سلیمانی نداشت زیرا سردار سلیمانی سپر توطئه همه دشمنان در منطقه است.

وی با بیان اینکه ده ها کشور از داعش حمایت کردند اما شهادت سلیمانی داعش را درهم کوبید، ادامه داد: داعش نیامد که برود، بلکه برای ساختن کشور آمده بود اما ویران شد و زمانی که نتوانست شهدای خود را به کشتن دهد. جنگ، در حالی که در کشوری بیگانه بود، شهید شد و در افکار ظالمانه خود فکر می کرد که سلطه جمهوری اسلامی ایران و مدارک مقاومت از بین می رود، اما اکنون شهید سلیمانی خطرناکتر از سردار است. سلیمانی. .

امیری با بیان اینکه اکنون حاج قاسم یک الگو و نماد است، پس باید شخصیت او را تبیین کنیم و سلیمانی را فردی از مکتب سلیمانی کنیم، گفت: مکتب سلیمانی یعنی بیایید مثل سلیمانی زندگی کنیم هر چند این رهبر بزرگ. اسلام در جریان جنگ 17 مجروح شد و همیشه دعای شهادت می کرد.

مدیر مؤسسه تبیین و سواد رسانه ای جهاد لرستان گفت: کارمندان حکومت اسلامی باید با همه لباس سلیمانی زندگی کنند و سلیمانی رفتار کنند. با جوانان درگیر است، بنابراین استفاده کودکان از فضای مجازی باید مدیریت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا