عمومی

شهدا سند پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سردار حسین محاسبه عصر جمعه در مراسم بزرگداشت 190 شهید ناحیه رحیم آباد و گرامیداشت 18 آذر در مسجد صاحب الزمان این شهرستان گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را اقدامی شایسته و ضروری برای بازگرداندن تاریخ هشت سال دفاع مقدس و فداکاری های فرزندان این مرز و بوم برای نسل های آینده دانست.

وی با بیان اینکه شهادت برابری سیاسی آمریکا و جهان را برهم زده است همانطور که در تاریخ هشت سال دفاع مقدس در انقلاب خود فرهنگ ایثار و شهادت را به جهانیان صادر کردیم، گفت: شهدای ما نیز رفتند. نفوذ آنها در جهان اسلام و در سوریه، عراق و دیگر کشورها روحیه شهدا در حال گسترش است.

سردار محاسبه وی افزود: ما انقلاب خود را با جنگ به دنیا صادر کردیم و اکنون نتایج خون شهدا را در کشورهای منطقه می بینیم.

این فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه شهدا اسناد پرافتخار جمهوری اسلامی ایران هستند، افزود: شهدا با فداکاری خود سربلندی، استقلال و آزادی را برای کشور به ارمغان آوردند.

این یادگار دوران دفاع مقدس که می گوید طبق روایت اولین نفری که در خانه حضرت حمزه یادواره شهدای جنگ اوحود را برپا کرد حضرت زهرا (س) بود.س) سپس فرمود: باید از زندگی حضرت زهرا پیروی کنیم.س) حرکت کنیم و این شهدا را که فرزندان عشق هستند شامل کنیم.

یاران شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس و مقاومت، راز و آوازه شهید سلیمانی را در دل مردم بیان کردند: دلیل اینکه شهید سلیمانی حاکم بر دل ها شد و آوازه آن بیشتر از جمهوری اسلامی است و شباهت های زیادی در این زمینه داریم. ایران چون شهید سلیمانی به بقای شهدا اعتقاد داشت و شهدا نقش مهمی در زندگی دارند. خاکستر داشته است

وی با بیان اینکه شهدا زنده هستند و روزگارشان به پایان رسیده است، گفت: در پیشگاه خدای خود غذا می خورند و اگر چشم و گوش آلوده به گناه نباشد، شهدا را می بیند.

دکمه بازگشت به بالا