فرهنگ و هنر

شهادت سردار سلیمانی نقطه عطف فرهنگی بود/ اثر متقابل قدرت فرهنگی و امنیت ملی بر کسی پوشیده نیست

وزیر کشور دولت سیزدهم در جمع رایزنان فرهنگی 60 کشور جهان گفت: غرب ضعف بزرگ فرهنگی خود را پشت زیبایی صنعت پنهان کرده است.

به گزارش ترند روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی جامعه و ارتباطات اسلامی، احمد وحیدی عصر امروز (12 مرداد) و در سومین روز از دهمین اجلاس شورای فرهنگ ایران در خارج از کشور گرد هم می‌آید که نشان از رسالت سنگینی دارد. ارتش فرهنگی نظام در سخنان خود در عرصه بین الملل گفت: در ابتدا لازم می دانم از رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضرت آیت الله تسخیری که همواره به توسعه فرهنگ اهتمام داشته اند یاد کنم. و با وجود ناامیدی که در پایان عمر داشت هرگز از رسالت و مسئولیت خود غافل نشد.

رئیس سابق کمیته دفاعی شورای راهبردی روابط خارجی گفت: در راستای گسترش علم و معارف اسلامی در جهان و تبیین جایگاه و تبیین جایگاه انقلاب اسلامی و در راستای گسترش است. . روابط فرهنگی با کشورها و مردم مختلف جهان به ویژه کشورهای همسایه، اولین گفتگو برای جذب جایگاه رایزنی فرهنگی در حوزه های مختلف است. سیستمی که اگر دقت شود، قدرت ملی را تحلیل و تبیین خواهد کرد.

وحیدی ادامه داد: یکی از ابعاد سنجش قدرت ملی، تحلیل قدرت فرهنگی در هر کشور است که از نظر میزان محاسبه این توانایی، کنترل آماری عناصر تأثیرگذار بر فرهنگ محسوب می شود. به عبارت دیگر وقتی بتوانیم مخاطب را بدون توجه به طبقه بندی اجتماعی در سطح حوزه مطلوب یا در نگاه کلی به جهان و در مواجهه با شبهات یا مشکل قانع کنیم و به اصطلاح به افکار عمومی داده های آماری و آماری ارائه کنیم. می‌خواهیم به این نتیجه برسیم که در آنجا می‌توان از نفوذ و قدرت فرهنگی صحبت کرد.

فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ارتقای اقتدار فرهنگی مستلزم حضور فعالان فعال و وجود سناریوی ساختارمند است، گفت: در شرایط کنونی نظارت و بررسی فعال همه مشاوران مخفی نیست. . از هر کسی، اما نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مستحق تعویض هستند. وجود توطئه ها در محل ماموریت او بازی می کند و به جای اینکه تحت تاثیر شرایط منطقه و کشور میزبان قرار گیرد به سمت توسعه سوق داده می شود. .

جاخوري اسلامي وزير كشور با تاكيد بر تقويت گفت و گو و روابط فرهنگي كشورمان با كشورهاي همسايه، گفت: اين يك اصل مشهور است كه وقتي توان فرهنگي ما افزايش پيدا كرد، امنيت ملي ما نيز افزايش مي يابد و مولفه هاي فرهنگ و امنيت هستند. و رایزنان محترم فرهنگی در این زمینه نمایندگانی برای تضمین آن اقتدار یا امنیت مورد نیاز محسوب می شوند.

وحیدی خواستار جنبه تقریبی و اهمیت دادن به معضل وحدت اسلامی از سوی رایزنان فرهنگی شد و گفت: حال سوال این است که چگونه می توان یک کنشگر فعال و منفعل بود و با چه مهارتی باید این مهم را به کار گرفت. پاسخ ساده است و می خواهم توجه شما را به این نکته جلب کنم که نباید مهارت های منحصر به فرد و کمیاب را نادیده بگیریم. به عقیده بسیاری از صاحب نظران عرصه فرهنگ، ما کشوری قدرتمند از نظر فرهنگی هستیم و بدون شک در رقابت با کشورهای مدعی، با ثروت و تخصص کمتر، بهتر نیستیم.

وی افزود: امروز قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران کافی است تا در کشور بزرگ نیجریه دیده شود که چگونه در قالب فعالیت های دانشجویی در آنجا غیرمنتظره شده است، در مدرسه انقلاب اسلامی و چگونه مورد توجه قرار گرفت و البته هجمه‌های سازمان‌های اطلاعاتی عربی و غربی و اظهارنظرها معطوف بود بله، این نمادها آیاتی درباره قدرت فرهنگی ایران اسلام است که نیاز به گسترش و تبیین دارد. بهترین و ساده ترین نمونه را بگویم که در کلیپ تهیه شده توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز مطرح شد و در قالب حضور سردار دلها در این سازمان روایت شد. شهادت سردار قاسم سلیمان اتفاقی ساده به نظر می رسد اما این واقعه را باید نقطه عطف فرهنگی دانست و در نتیجه وحدت بیشتر در نهضت مقاومت و تصاویر زیادی که انتظار نمی رود در رسانه های جهانی از آن ثبت شود. روش. تشییع پیکر شهید مذکور. بله اینها صلاحیت های فرهنگی است. چگونه و چگونه و چگونه همان آهنگ سلام کمندات را داریم که در کشورهای مختلف جهان طنین انداز خارجی ها را به تعجب وا می دارد.

وحیدی با اشاره به تلاش غرب برای پنهان کردن ضعف بزرگ خود در پشت نقاب صنعتی، گفت: غرب برخلاف ارزش‌های معنوی ایران اسلامی از انسانیت به مرز جسم‌گرایی سرازیر شده و مردم را در همه ابعاد معنوی و معنوی محدود کرده است. . بُعد خداوند در کالبد مادی و با استفاده از رسانه ها و ابزارهای شگفت انگیز صنعتی نیز به این فعالیت مشروعیت می بخشد. در عمق آنچه در غرب به چشم می خورد، گسست بزرگی در حوزه فرهنگ وجود دارد که با توجه به اینکه چنته خاصیتی ندارد، اگر باید اقدام خوبی انجام دهند، طرح خوبی ارائه کردند و اگر او باید خودش را بالا ببرد تلاش می کنند جایگاه معنویت را پایین بیاورند و ایران هراسی و اسلام هراسی را در صحنه بین المللی نشان دهند.

وزیر کشور ادامه داد: پس از این اعمال نفرت انگیز، لازم است رایزنان فرهنگی با شناسایی روایات کذب، سعی در روشن ساختن واقعیت مقاومت در برابر ضعف و به عبارت دیگر تصویر واقعی غرب را به مردم نشان دهند. جهان از زبان علمای غیر ایرانی، پس از این جایگاه با اعلام حقیقت، خودبه خود امنیت ملی و قدرت فرهنگ جمهوری اسلامی را تضمین خواهد کرد.

وحیدی تصریح کرد: زمانی که نتوانیم در سرزمین خود به دشمن حمله کنیم، آنها با اقدامات و اقدامات خشونت آمیز با ما مقابله می کنند.

لازم به ذکر است دهمین نشست رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران پس از ده سال وقفه و با شعار «یکم تا ششم مردادماه در مجتمع امام خمینی(ره) جامعه اسلامی فرهنگ و ارتباطات برگزار می شود. دیپلماسی فرهنگی دانش بنیان، همگرایی، صادرات فرهنگی».

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا