شناسایی عاملان نظرسنجی‌های دروغین انتخاباتی در لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سرگرد حسین سپهوند شامگاه جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: باتوجه‌به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و حساسیت موضوع در خصوص شمارش و اعلام آرا، بسیاری از کانال‌ها و گروه‌ها در فضای مجازی اقدام به بحث، تبادل نظر و انجام نظرسنجی‌هایی دراین‌خصوص می‌کنند، لکن در مواردی مشاهده می‌شود که برخی با اهداف خاص و غیراخلاقی و با انتشار نظرسنجی‌های دروغین اقدام به فریب کاربران در فضای مجازی کرده تا به‌نوعی نتیجه واقعی انتخابات را تحت‌تأثیر قرار دهند.

وی افزود: در همین راستا تیم رصد پلیس فتا لرستان دو نفر از افرادی را که باهدف حمایت از نامزد مدنظر خود اقدام به ساخت و انتشار نظرسنجی‌های جعلی کرده شناسایی و برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس فتا لرستان، گفت: پس از بررسی کانال‌ها و گروه‌های ساخته شده توسط این افراد مشخص شد که این نظرسنجی‌ها هیچ‌گونه منبع و جامع آماری مشخصی نداشته و صرفاً به جهت حمایت از کاندید موردنظر خود و عوام‌فریبی اقدام به ساخت و انتشار آنها کرده بودند.

سرگرد سپهوند، تصریح کرد: هرگونه توهین، تخریب و اعلام نتایج آرا قبل از اعلام مراجع رسمی در فضای مجازی که با نیت فریب کاربران یا به حاشیه بردن سلامت انتخابات صورت پذیرد، توسط تیم‌های رصد پلیس فتا شناسایی و با متخلفین برابر با قانون برخور صورت خواهد گرفت.

دکمه بازگشت به بالا