فرهنگ و هنر

شرط ورود به ایران آسان‌تر شد

معاون گردشگری کشور از ساده‌سازی شرایط ورود گردشگران خارجی به ایران و حذف یکی از دو گواهی‌نامه کرونا بر اساس تصمیم نهایی مرکز ملی کرونا خبر داد.

به گزارش ترند روز، علی اصغر شالبافیان پیش از این، شرط ورود گردشگران خارجی و ایرانی از خارج از کشور را داشتن گواهی واکسن و جواب منفی آزمایش کرونا عنوان کرد. شرایط ورود به ایران را گواهی هم برای واکسن و هم آزمایش “یا” منفی عروق کرونا (PCR) اعلام کرد.

با تلاش و پیگیری های وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی، مصوبه صد و شصت و ششمین جلسه مرکز مدیریت ویروس کرونا برای تسهیل دسترسی و خروج مسافران از طریق هوایی، زمینی و دریایی. مرز برای اتباع خارجی در یکی از خاص‌ترین و خطرناک‌ترین کشورهای اعلام شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برای اتباع ایرانی با داشتن یکی از دو ضوابط تاییدیه دو واکسن حداقل دو هفته از تاریخ اعلام شده است. با انجام واکسن دوم یا تصویربرداری کرونا منفی (PCR)، مورد تایید رییس جمهور و جهت نظارت، کنترل و اجرا به دستگاه های اجرایی ذیربط ابلاغ شده است.

وی افزود: بر اساس تبصره اول، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کارکنان را برای انجام PCR مرزی در صورت مشاهده علائم برای انجام آزمایش PCR و دریافت هزینه آزمایش از افراد مشکوک به این بیماری، موظف می کند. بیماری. ” آنها گفتند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: همانطور که در دو جمع بندی اخیر ستاد ملی کرونا، وزارت امور خارجه با همکاری وزارت راه و شهرسازی اشاره شده است. و وزارت فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی قبل از خروج به متقاضیان اعلام می کند که طبق دستورالعمل حضور گردشگران خارجی مبتلا به بیماری قلبی در کشور عمل خواهند کرد.

در اواخر اسفند 1400، ستاد کرونا به شرط صدور یکی از دو گواهی واکسن یا آزمایش منفی وارد ایران شد. علاوه بر ایجاد مزاحمت برای مسافران، باعث اعتراض به سیاست دسترسی متناقض شد که ستاد مرکزی کرونا با قوانین جدید آن را به روز کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا