اجتماعی

شرط اجرای پروژه تله‌کابین در گرگان چیست؟

ترند روز/ گلستان مدیرکل نظارت و نظارت نهاد ریاست جمهوری از از سرگیری پروژه تله کابین گرگان از هفته آینده خبر داد.

حجت الاسلام مجیدرضا فولادی عصر امروز در جلسه رسیدگی به مسائل و چالش های پروژه های اولویت دار استان گلستان اعلام کرد: پروژه تله کابین گرگان هفته آینده بررسی می شود و در غیر این صورت مسائل قانونی منوط به تصویب استانی می شود.

وی با بیان اینکه هیئتی برای بررسی پروژه های راه آهن گرگان و جزیره آشوراده موظف شده است، افزود: هفته آینده نمایندگان انجمن محیط زیست، بازرسان استان و وزارتخانه نیز از محل پروژه بازدید خواهند کرد. مشاور پروژه.

مدیرکل نظارت و کنترل این نهاد با بیان اینکه محدوده این پروژه ها در طراحی مشاور، بررسی مساحت و آمار دقیق لحاظ می شود، خاطرنشان کرد: در صورت وجود این پروژه ها مساحتی معادل بیش از 50000 متر مربع. متره ها باید مشمول مصوبه شورای عالی معماری برای اجرا باشد و اگر کمتر از این مساحت باشد مصوبه قبلی استان لازم الاجرا خواهد بود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از شهرستان علی آبادکتول در نشستی خبری در خصوص آخرین وضعیت تله کابین ها در جنگل کبودوال گفت: همه حق دارند با کابل از این مکان زیبا عبور کنند. و زیبایی طبیعت را ببینید شادی کنید.

سید عزت الله ضرغامی با بیان اینکه این اقدامات در برخی ابعاد آثار دارد، تاکید کرد: رعایت قانون، حفظ حریم خصوصی، حفاظت از محیط زیست، حفاظت از میراث فرهنگی و … باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه از هم اکنون مقدمات ساخت تله کابین علی آبادکتول فراهم شده است، گفت: باید مسیر پروژه را انتخاب کرده و تجهیزات را طبق قوانین موجود برای اجرای پروژه در محل قرار دهیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا