ورزشی

شرایط سخت الماس سیاه والیبال لهستان در کوبا

ستاره والیبال لهستان می‌گوید که در کوبا زندگی سختی داشته اما از آن راضی است.

به گزارش ترند روز، ویلفردو لئون ستاره کوبایی اصل تیم ملی والیبال لهستان در گفتگو با پل‌ست  از مشکلاتی که چه در عرصه حرفه ای و چه خصوصی با آن روبرو بود صحبت کرد. ستاره تیم ملی لهستان اعتراف کرد که شرایطی که او باید در کوبا تمرین می‌کرد بسیار سخت تر از شرایط لهستان بوده است.

لئون گفت: من در کوبا خیلی بیشتر از اینجا کار کردم چون شرایط کاملا متفاوت بود. راه دیگری وجود ندارد که سالن بدنسازی و همچنین تجهیزات را برای خود تهیه کنید. شما کاملاً متفاوت کار می‌کنید و ساعات بیشتری نیاز به تلاش دارید. من شخصیتم را کمی زودتر شکل دادم چون بچه خیلی فعالی بودم.

او ادامه داد: علاوه بر این، چیزی در کوبا وجود دارد که فکر می‌کنم در خون ماست؛ برای آنچه می خواهیم مبارزه می کنیم. رقابت دائمی برای هر چیز، حتی کوچکترین موضوعات وجود دارد. به عنوان مثال، شما به خرید می‌روید و می خواهید نان بخرید. در صف قرار می گیرید، اما معلوم می شود که یک نفر جای خود را فروخته است! بعد پیش آن شخص  خواهی رفت و می‌گویی انصاف نیست، من صبح زود آمدم هنوز منتظرم و حالا شما جلوی من قرار می‌گیرید! در هر شرایطی باید برای خودت بجنگی و ما از کودکی چیزی شبیه به این را در خود داریم بنابراین، من می‌گویم که شخصیت کوبایی‌ها از سنین پایین ساخته می‌شود.

او ادامه داد: صادقانه اعتراف می کنم که به هر حال از شرایطم خیلی راضی بودم. من تا آن زمان هیچ دنیای دیگری را نمی‌شناختم. چگونه بگوییم. اگر کودک نداند طعم شکلات چیست، نمی تواند بگوید که آن را دوست دارد یا خیر. خبری از تلفن نبود، شاید از هر بیست خانواده سه خانواده تلویزیون داشتند اما همه خوشحال بودند. همیشه موسیقی پخش می‌شد و خورشید می‌درخشید و این چیزی است که واقعاً به شما کمک می‌کند تا انرژی کسب کنید و شما را به فعالیت در طول روز سوق می‌دهد. حتی اگر صبحانه نمی خوردید باز هم خوشحال بودید و روحیه مثبتی داشتید.

لئون ادامه داد: در مدرسه ورزشی هاوانا گفتند باید این مسیر را طی کنی تا قهرمان المپیک شوی. خودم شوکه شدم چون فکر می‌کردم چیز کاملا متفاوتی پیدا می کنم. گاهی اوقات چیزی که مثلاً در تلویزیون می بینیم، در واقعیت کمی متفاوت به نظر می رسد. اما با وجود این به مادرم گفتم من می‌خواهم روزی فردی باشم که به سطح بالایی برسم اما برای تحقق آن باید این راه را طی کنم. من چالش را پذیرفتم و موفق شدم. نشکستم، هرچند واقعا سخت بود. من خوشحالم زیرا به لطف چنین مدرسه‌ای فهمیدم که زندگی فقط سرگرمی و لذت نیست. به نظر من، عبور از مشکلات خوب است، زیرا اگر کاری در ابتدا خیلی آسان باشد، بعداً قدر آن را نخواهی دانست.

ستاره لهستان گفت: در کوبا هیچ وقت برای صبحانه چیزهای مختلفی نداشتم که برای خوردن انتخاب کنم. چیزی که گرفتی باید می خوردی حتی اگر دوست نداشتی! چاره ای نبود وگرنه گرسنه می‌ماندی. این چیزی است که من امروز سعی می‌کنم به فرزندانم یاد دهم زیرا افرادی هستند که آرزوی داشتن نان تازه در صبح را دارند. من می خواهم این رویکرد و احترام به آنچه را که داریم را به فرزندانم بیاموزم. به عنوان مثال، من هرگز نمی خواهم آنها از یک هدیه ناراضی باشند، حتی اگر یک هدیه کوچک از کسی دریافت کنند. آنها باید بدانند که برای چنین شخصی ممکن است هزینه هنگفتی به همراه داشته باشد و علاوه بر این، هر چیزی که از دل برآید و هدیه باشد، شایسته استقبال گرم است. 

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا