اجتماعی

شایع‌ترین علت بروز کمردردها / علائم هشداری را بشناسید

رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی کشور ضمن تشریح انواع کمردرد، گفت: در صورت وجود کمردرد با علائم عمومی مانند تب، درد، ضعف و کاهش وزن، پزشک حتما باید رماتیسم را بررسی کند.

دکتر. احمدرضا جمشیدی در گفت وگو با ترند روز. وی درباره علل شایع کمردرد گفت: کمردرد علل مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به کمردرد اشاره کرد. این نوع کمردرد ناشی از کار است و با استراحت بهبود می یابد. علت این نوع کمردرد جابجایی دیسک کمر یا آرتروز ستون فقرات یا آسیب های اطراف مفاصل مانند عضلات و اعصاب اطراف مفاصل است که مشکلاتی دارند و بر اساس همین دلیل خاص باید بررسی شوند.

وی افزود: از سوی دیگر برخی از کمردردها التهابی یا روماتیسمی هستند که در هنگام استراحت باعث ایجاد درد می شود. مانند روماتیسم ستون فقرات یا روماتیسم پسوریازیس که گاهی باعث درد و خشکی صبحگاهی در پشت فرد می شود.

وی تاکید کرد: اگر کمردرد مکانیکی باشد و به اندام های دیگر سرایت نکند، با استراحت و ورزش قابل رفع است، اما اگر درد همراه با سیاتیک منتشر شود، افراد حتما باید به پزشک مراجعه کنند.

رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی کشور در پایان هشدار داد: در صورت داشتن کمردرد با علائم عمومی مانند تب، درد، ضعف و کاهش وزن، حتماً فرد از نظر بیماری های روماتیسمی توسط پزشک معاینه شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا