عمومی

شادی بازی تیم ملی را از مردم نگیرید

این رفتار ناخوشایند شادی میلیون ها ایرانی را گرفت و شبکه سه بینندگان زیادی را از دست داد. اما چه کسی گم شده است؟ درست؟ رادیو یا مردم؟

در واقع پس از این اتفاق محبوبیت عادل بیشتر شد. عملکرد منطقی و غیر عاطفی بازیگر احساسی او را به یک افسانه تبدیل کرد. چون به آب نخورد، به کسی بدی نگفت و باوقار و باوقار ماند.

اما تلویزیون گم شد. حضور عادل روی آنتن همیشه به عنوان چند هدف برای شبکه سه تلقی شده است. بعد از گل عادل شبکه سه آفساید شد!

و بازنده بزرگ مردمی هستند که عاشق فوتبال هستند و حالا از بهترین برنامه تلویزیونی محروم شده اند.

2. فوتبال را خیلی ها دوست دارند. هیجان ایجاد می کند، غرور را تغذیه می کند، انرژی می آورد، جوانی و سرگرمی را القا می کند و خیلی چیزهای دیگر. اگر تیم ملی درگیر باشد همه این ویژگی ها جمع می شود.

این حق مردم است که در فوتبال پیشرفت کنند. به خصوص الان که مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی وجود دارد، حال مردم خوب نیست. او تب دارد. او خسته، گیج و بی حوصله بود. اتفاقات یکی دو ماه اخیر داستان غم انگیزی را رقم زده است.

فوتبال از معدود دریچه هایی است که باز می شود تا نسیمی هرچند گذرا بر پیکر خسته و رنج کشیده جامعه باد کند و کمی حالش را بهتر کند. چرا باید جلوی این باد گرفته شود؟ چرا برخی از افراد به خود اجازه می دهند چند ساعت در حال بدی باشند؟ آنهایی که می گویند تیم ملی نباید به قطر برود یا اگر رفت باید حاشیه ایجاد شود، چه فرقی با او دارد که عادل را از روی هوا حذف کرد؟ این بدتر از حذف آن است.

3. از آنجایی که ما با این حکومت و حتی بیشتر با نظام سیاسی کشور مشکل داریم، چه مجوزی برای سوزاندن مردم در آتش خشم و عصبانیت ایجاد می شود؟ دولت ضعیف است، درست است. وزارت ورزش بد عمل کرده است، قبول کنید. نیروهای سیاسی خرابکاری کردند، درست است. مخالفت مدیران بزرگ و کوچک در کشور مسلما وجود دارد. اما با این همه مشکلات و کمبودها، کشور نباید از فوتبال نفس بکشد، چه منطقی قابل قبول است؟ من شخصا به آقای یحیی گل محمدی به عنوان بازیکن و مربی قدیمی فوتبال احترام می گذارم. من ممکن است با بسیاری از نگرانی های او موافق باشم، اما وقتی او به مخالفان کمک می کند، چرا باید او را تشویق کنم، تشویقش کنم و تشویقش کنم؟

مگر ما نمی گوییم فوتبال و در سطح بالا، ورزش را نباید سیاسی کرد؟ آیا نمی گوییم ورزش فراتر از حکومت و قدرت است؟ آیا ورزش و به خصوص فوتبال راهی برای گرد هم آوردن کشورها نیست؟

اگر پاسخ مثبت است، خودتان را کتک نزنید. فوتبال حق مسلم کشور به ویژه جوانان ماست. هر کس بخواهد این حق را از مردم بگیرد و آن را ممنوع کند ظلم است.

دکمه بازگشت به بالا