بین الملل

سیدحسن نصرالله از نقش سردار سلیمانی در جنگ ۳۳ روزه گفت

دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب درباره نقش حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه پاسداران در لبنان در جنگ 33 روزه صحبت کرد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «سید حسن نصرالله» در برنامه تلویزیونی «او با ما بود» گفت: پس از آزادسازی جنوب لبنان در 14 خرداد 1358 در شورای جهادی جلسه ای برگزار کردیم. . حضور حاج قاسم تخمین زده می شود که پیروزی در سال 2000 یک پیروزی تاریخی تلقی شد و سران رژیم صهیونیستی از دستاوردهای مقاومت لبنان و حزب الله غافل نخواهند شد و روزی برای نابودی حزب الله به حزب الله هستند حمله می کنند. مشخص نیست این جنگ در سال 2000 بود یا چند سال بعد، اما ما همیشه در آماده باش هستیم.

وی افزود: از سوی دیگر مسئولیت مهمی بر عهده داشتیم که آن آزادی همه اسرا از زندان های رژیم صهیونیستی است. و ما قصد داشتیم عملیات بازگشایی را برای آزادی زندانیان انجام دهیم. اسرائیل به لبنان، یعنی آب و خاک لبنان طمع داشت و این نسبت به سال 2000 یا قبل از آن به نیروی بیشتری نیاز داشت. ایجاد یک عامل بازدارنده تا دشمن بداند که هر اقدام خشونت آمیزی پاسخی خواهد داشت.

دبیرکل حزب الله همچنین گفت: بنابراین با مشکلاتی که به وجود آمده باید به زیرساخت های قوی تری نسبت به قبل دست پیدا کنیم، باید به سلاح های جدید و تجهیزات جدید دست پیدا کنیم. همه این مسائل قبل از حاج قاسم مطرح شد و ایشان در ایجاد این بینش سهیم بودند و اعتقاد ایشان به این بینش بسیار مهم بود.

نصرالله افزود: اگر حمایت ایران و زحمات حاج قاسم نبود همه اینها روی کاغذ نوشته می شد. حاج قاسم اینها را به گوش مقامات جمهوری اسلامی رساند. این مشکلات زیرساخت های زیادی را می طلبید و ایشان این مشکلات را به تفصیل دنبال می کردند. باید در موشک ها، پهپادها و تسلیحات حزب الله تغییراتی ایجاد می شد.

وی افزود: ابتکار ویژه حاج قاسم این بود که از برادرانش و عماد مغنیه خواستند تا برنامه ای سالانه ترتیب دهند. قبل از سال 1379 برنامه سالانه نداشتیم اما بعد از آن تاریخ برنامه سالانه داشتیم و حاج قاسم گفت: «خانه را می دهم، اما باید از برنامه روزانه صرف نظر کنیم و برنامه سالانه داشته باشیم و بگوییم. امسال چه باید کرد.” آموزش، اردو و … باید ترتیب داده شود. سال دوم برنامه سالانه داشتیم و بعد از آن حاج قاسم گفت برنامه سه ساله داریم و اولین بار است که برنامه سه ساله داشتیم. بعد از آن یک برنامه سه ساله داشتیم.

انتهای پیام/4129/

دکمه بازگشت به بالا