فرهنگ و هنر

سفر ۲۷ هزار خارجی به ایران برای درمان

برای یک سال و نیم ، مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی بسته شده است ، معاون وزیر گردشگری اعلام کرد که در سه ماهه اول سال جاری ، 27000 گردشگر به دلایل پزشکی از ایران بازدید کرده اند.

به گزارش ترند روز ، به دنبال اپیدمی استعمار و بسته شدن مرزها و مرزها ، صدور ویزای توریستی ایران در آوریل 1999 به حالت تعلیق درآمد ، اما صدور ویزا و معاملات تجاری همچنان ادامه داشت. طبق آماری که گمرک ارائه کرده است ، در سال گذشته 4 میلیون و 343 هزار و 163 مسافر وارد کشور شده اند که از این تعداد 3 میلیون و 30 هزار و 466 نفر ایرانی و 512 هزار و 699 نفر مسافر خارجی بوده اند.

با تعلیق صدور ویزای توریستی ایران که هنوز از سوی ستاد ملی کرونا برای رفع محدودیت ها مجاز نبوده است ، گردشگری ایران اکنون محدود به سفرهای پزشکی و شرکتی است. ولی تیموری – معاون وزیر گردشگری در وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی – در جلسه ارائه گزارش از دستاوردهای معاون وزیر که همزمان با آخرین روز دولت و انتصاب سید ابراهیم رئیسی بود – رئیس دولت سیزدهم – به این وزارتخانه برای انتقال موضوع به دولت و کابینه بعدی. وی گفت: 27 هزار نفر در سه ماه اول سال 1400 برای گردشگری سلامت و رعایت مناسک بهداشت به کشور ما آمدند.

وضعیت حقوق گردشگران تهیه شد

وی همچنین از تهیه منشور حقوق گردشگران خبر داد و افزود: این منشور را از طریق معاون حقوقی رئیس جمهور تهیه کرده ایم. این یک منشور کامل است و دارای سه موضوع است: حقوق گردشگران ، حقوق جوامع محلی و حقوق ارائه دهندگان گردشگری.

تیموری ادامه داد: “طی چهار سال گذشته ، ما دو سیاست عمده را بررسی کرده ایم. در سطح بین المللی ، تردید در مورد سفر به ایران را برطرف کرده و کشورهای منطقه را متمرکز کرده ایم. این به افزایش تعداد گردشگران خارجی تبدیل شده است. سیاست بعدی در بخش داخلی تقسیم گردشگری در بخش جغرافیایی کشور است و ما آن را به عنوان بزرگترین سیاست انتخاب کرده و دو برنامه را به عنوان وی اجرا کردیم ؛ یکی نوع محصول و دیگری سازماندهی رویدادها در تقویم.

وی گفت: ما استراتژی بازاریابی را با همکاری دانشگاه تربیت مدرس تهیه کردیم و از بین 35 شاخص اصلی ، اطلاعات جمع آوری کردیم و بازارهای هدف را شناسایی کردیم. ما همچنین آگهی های موجود در نمایشگاه بین المللی تولید کبد را بررسی کرده ایم و اطلاعات به روز شده و داخلی با موضوعات مربوط به گردشگری فرهنگی ، تاریخی ، بهداشت ، روستا ، کشاورزی و غیره آماده شده است

تیموری یادآوری کرد: “در سند استراتژی گردشگری ، ما 72 تصمیم برای 24 دستگاه منتشر کرده ایم ، این تصمیمات رابطه دستگاه های گردشگری با دستگاه ها را مشخص می کند. این نقش مهمی در بخش گردشگری در این صنعت دارد.”

لیلا آژدری – مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی – همچنین در مورد تمرکز بازاریابی ایرانی در جذب گردشگران سابق اروپایی بحث می کند و می گوید: تعریف و کار با بازار در مکان ما و نتایج خوبی حاصل شد. وقتی تبلیغات به آن بازارها رفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا