فرهنگ و هنر

سرپرست جدید اداره‌ کل امور بین‌الملل معاونت برون مرزی انتخاب شد

نشست توجیهی مدیرکل امور بین الملل معاونت رسانه های خارجی و تجلیل از مدیرکل سابق امور بین الملل برگزار شد.

به گزارش ترند روز به نقل از روابط عمومی سازمان صدا و سیما، نشست توجیهی رئیس جدید وزارت امور خارجه، معاون برون مرزی رسانه ملی و تجلیل از مدیرکل سابق امور بین الملل. صدا و سیما به همراه احمد نوروزی معاون سیما، احسان کاوه معاون و گروه مدیریت شبکه و هیات عمومی این معاونت تشکیل شد.

این مراسم در پی برکناری مدیرکل امور بین الملل سازمان صدا و سیما از ساختار سازمان صدا و سیما و واگذاری شاخه اصلی آن به معاونت های ذیربط برون مرزی در یکی دیگر از روند تحولات اساسی در برنامه تحول رسانه ملی برگزار شد. . . رئیس امور بین الملل معاونت ها چند روز پیش از زحمات علی فهیم دانش مدیرکل سابق امور کشور تشکر و قدردانی کرد.

معاون امور خارجه در این مراسم بر ضرورت شبکه سازی هر چه بیشتر در معاونت شورای ملی تاکید کرد و گفت: انتظار می رود حوزه ارتباطات و ارتباطات معاونت خارجی نهادهای بین المللی بیش از پیش گسترش یابد. تا کنون، و همه این شبکه صدراعظم نقش بیشتری در این زنجیره ایفا کند.
وی افزود: گسترش رابط مدیرکل امور بین الملل به ارکان ارتباطی مناطق هدف و خارج از کشور به شبکه نمایندگان مجلس کشورهای مختلف محدود نمی شود و از این پس همکاری های این ستاد ادامه خواهد داشت. رشد. همچنین مدیران به همراه معاونان صدا و سیما و سیاسی، برون مرزی و مدیرکل امور عمومی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارند. در واقع تنها روابط بین الملل این نماینده مجلس محور اصلی کار در بین نمایندگان خارج از کشور نیست، بلکه نیاز صدا و سیما در این راستا برای دستیابی به هدف مدیریت کلان سازمان است. تا سیستم کارآمدتر، هم افزایی و کارآمدتر شود.

علی فهیمیم دانش مدیرکل سابق امور بین الملل نیز در ادامه این مراسم گفت: نمایندگان خارجی در بسیاری از حوزه های دیپلماسی رسانه ای ارقام قابل تقدیری دریافت کرده اند. در بحث های مربوط به نشان دادن میزان افول آمریکا، شبکه معاونت رئیس جمهور به این مجمع توجه داشته است و امیدواریم در بحث همکاری های بین المللی، تقویت روابط بین الملل، مشارکت در عرصه بین المللی باشد. دنیای رسانه و تقویت دفاتر نمایندگی سازمان های خارجی، مسیری را که در پیش گرفته ایم، با قدرت و قوت بیشتری ادامه داده و ارتقا دهیم.
همچنین مرتضی اصغری، رئیس اداره جدید امور بین الملل معاونت های برون مرزی نیز در بخشی دیگر نقش جامعه جهانی برون مرزی را امری جدی و در عین حال آسان و کنترل شده خواند و گفت: دیپلماسی رسانه ای. در زمینه‌های مختلف بین‌المللی باید به شکلی قوی‌تر شکل بگیرد و جهت‌گیری‌ها، سوگیری‌ها، حرکت‌ها و سیاست‌های سازمان صدا و سیما در این زمینه از موضوعات عمده‌ای است که باید به طور ویژه به آن پرداخته شود. از این پس باید با شناخت و درک دقیق تری در مسیر حرکت کنیم تا بر اساس اصل دیپلماسی رسانه ای موفق به اجرای سیاست واحدی شویم که تاثیر بستر رسانه بر جمهوری اسلامی ایران را تقویت کند. در جهان.
این مراسم با تقدیم تجلیل از اصغری و تقدیر از کار ارزشمند علی فهیم دانش به پایان رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا