حوادث

سرقت ارز در پوشش مامور / زورگیر موتورسوار بازداشت شد

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری یک اراذل و اوباش، دو شرور و یک مامور مخفی در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش ترند روز، سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرماندهی انتظامی ویژه ری در خصوص برخی از ماموریت های انجام شده اخیرا گفت: بعداً گزارشی مبنی بر سرقت از یک موتورسوار در منطقه گلحصار در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به پلیس گزارش شد و در تحقیقات مشخص شد متهم اقدام به تهدید کرده است. و اقلام مفقود شده را با سلاح سرد از جمله زنجیر طلا، گوشی موبایل و ساعت به سرقت برده و متواری شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با تاکید بر اینکه رسیدگی به این پرونده در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در دستور کار پلیس قرار گرفت، گفت: تحقیقات میدانی و شناسایی هویت و مخفیگاه توسط پلیس انجام شد. دزد شناخته شده بود در ادامه ماموران با هماهنگی قضایی به مخفیگاه متهم اعزام و پس از انجام عملیات پلیسی وی را در محل دستگیر و به کلانتری. مقر انتظامی منتقل کردند.

جلیلیان با بیان اینکه از مخفیگاه متهم چندین اقلام مسروقه کشف و ضبط شد، گفت: متهم به جرم خود اعتراف کرده که چاره ای جز اعتراف ندارد. در این خصوص شکایتی علیه وی مطرح و این فرد برای ادامه پرونده جنایی روانه دادسرا شد.

دستگیری سارقان کلیپ سرقت خارج از شهر ری

فرمانده انتظامی شهرستان ری به دستگیری چند سارق از مغازه های باقرشهر و شهرستان ری اشاره کرد و گفت: پس از انتشار فیلمی از سرقت از یک ساختمان تجهیزات صنعتی در دستور کار باقرشهر قرار گرفت. تیم اقدام پلیس تحقیقات ماموران برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد. علاوه بر این سارقان با شناسایی دو سارق سابقه دار را که در این سرقت شرکت داشتند شناسایی کردند.

جلیلیان با بیان اینکه محل اختفای این افراد مشخص و با انجام اقدامات قضایی برای دستگیری آنان، این افراد طی یک عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس مقر منتقل شدند. در بازرسی از مخفیگاه این افراد کلیه اموال مسروقه از قبیل “کپسول اکسیژن”، “دریل”، “دستگاه هوا برش”، 60 عدد “آچار”، “ماشین جوش”، سیم کشف و ضبط شد. 30 کیلو برق 11 سوئیچ ماشین.

فرمانده انتظامی منطقه ری گفت: متهم در بازجویی به چهار فقره سرقت از مغازه های باقرشهر و ری شهر اعتراف کرد و سپس مال باخته نیز شناسایی و به مال باختگان تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری در پایان گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

دستگیری مامور قلابی در ری

وی همچنین از دستگیری سارقی خبر داد که با هزینه نماینده یکی از ارگان های نظامی اقدام به سرقت ارز از اتباع کشورهای دیگر کرده بود. جلیلیان در این خصوص گفت: پس از وقوع پرونده سرقت پول از زائران سایر کشورها به حساب افسران ارتش در منطقه حضرت عبدالعظیم (ع)، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت. تیم کلانتری 172 حضرت عبدالعظیم (ع) و ماموران با انجام اقدامات ویژه و رصد دوربین های مداربسته اماکن مقدس، هویت سارق به دست آمد و در اختیار تیم های گشتی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی منطقه ری گفت: پس از عبور از مناطق حساس و مسیر سارق، روز گذشته مشاهده کردند که سارق در حال صحبت با یک فرد خارجی است که بلافاصله به سراغ ماموران پلیس محلی آمده و وی را در حین گشت زنی دستگیر کردند. کلانتری که در تحقیقات انجام شده از متهمان دو میلیارد و 500 میلیون ریال کشف و متهم به سرقت آن اعتراف کرد. تحقیقات پلیس برای بررسی جزئیات این پرونده ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا