عمومی

سردیس شهید آوینی در بندرعباس رونمایی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رئیس حوزه هنری انقلاب هرمزگان ضمن استناد به ماهیت هنر فداکار از دیدگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی، سید مرتضی آوینی را شهید تلقی کردند که الگو و نماد هنر خواهد بود.

وی ادامه داد: اولین جلوه تعهد و مبارزه با فقر و فقر بعد از انقلاب در کار شهید آوینی در آزادسازی منطقه بشاگرد دیده می شود.

رئیس حوزه هنری هرمزگان با اشاره به انعکاس رشادت های مردم هرمزگان در سال های دفاع مقدس به عنوان بخشی از مجموعه روایت فتح، این مراسم را زمان تجدید دانست و تقدیر از هنرمندان و مسئولان فرهنگی با بالا. اهداف انقلاب اسلامی و اصول هنر انقلابی.

همچنین اسماعیل جهانگیری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان با تاکید بر قدردانی از شهادت پایان ناپذیر آوینی، گفت: آوینی نویسنده، فیلمساز، محقق و ناظر نیز هست، اما بیشتر به عنوان بازیگر و راوی حضور داشتند. حفاظت مقدس و سایر جنبه های انسانی و فرهنگ باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مهمترین کتاب آوینی به عنوان نویسنده کتاب «پیروزی خون» است که درباره وقایع عاشورا و فلسفه آن صحبت می کند. سلاح اصلی یک رویداد فرهنگی است و جوانان باید از این منبع آبیاری کنند. دانش.

مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی هرمزگان به خدمت و حضور شهید آوینی در هرمزگان اشاره کرد و گفت: شهید آوینی و عبدالله ولی از اولین کسانی بودند که به منطقه سفر کردند، بشاگرد هرمزگان و کاستی های آن توسط شهید آوینی و این منطقه به نمایش گذاشته شد. و کاستی های آن حذف آن را یک جنگ واقعی توصیف کرد.

جهانگیری افزود: شهید آوینی برای حضار و مردم می گوید: «از دور با شما صحبت می کنم» چرا که قبل از انقلاب تیپ و ریش روشنفکر نیچه داشت و پس از آشنایی با افکار روح الله مسیرش تغییر کرد. .

وی گفت: آوینی در تولید کار به دلیل آگاهی از معارف انقلاب اسلامی به ثروت رسید و راوی فرهنگ پاسداری شد. راز ماندگاری نام و اثر آوینی در این است که او دنبال نام و نان نبود و تأثیر کار او از سادگی اوست.

یادآور می‌شود، این مراسم با حضور مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی، رئیس حوزه هنری، مدیرکل سیاسی امنیتی دولت و جمعی از اقتدارها و هنرمندان، بر مزار شهدا برگزار شد. مرتضی آوینی در تالار آوینی بندرعباس به نمایش گذاشته شد.

دکمه بازگشت به بالا