فرهنگ و هنر

سردار کریمی: شهدای اطلاعات و عملیات سپر دفاعی دوران دفاع مقدس بودند

ترند روز/مرکزی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: شهدای اطلاعات و عملیات سپر دفاعی در مقابل دشمن بوده و از مشکلاتی که در هشت سال جنگ تحمیلی بوجود می‌آمد گره گشایی می‌کردند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی یکشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ در اجلاسیه شهدای اطلاعات و عملیات از سری اجلاسیه‌های گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: کنگره شهدا در استان مرکزی مزین است به نام رهبر کبیر انقلاب و ۶۲۰۰ شهید و تاکنون موفق به برگزاری ۱۸ اجلاسیه شده است.

وی بیان کرد: نگاه به کنگره یک نگاه مقطعی نبوده و به دنبال برگزاری صرفا یک مراسم نبوده و نیستیم چرا که پیش‌نویس این حرکت در سال ۱۳۷۲ نوشته شده و از سال ۱۳۹۳ این حرکت آغاز شده و همچنان ادامه دارد و در نظر داریم از گنجینه دفاع مقدس به اندازه توان و وسع خود بهره ببریم و در تبیین ارزش‌ها تلاش کنیم.

وی در ادامه تبیین علمی دوران دفاع مقدس را از موضوعات محوری کنگره دانست و با اشاره به گردآوری دانشنامه دفاع مقدس اظهار کرد: افزون بر ۷۰۰ مدخل در این دانشنامه تهیه شده و مستلزم جمع آوری اطلاعات لازم برای بهره‌برداری در مجامع علمی است. هر کس هر آنچه از دوران دفاع مقدس دارد برای استفاده در این دانشنامه ارائه دهد تا یک مجموعه پویا تهیه و تدوین شود.

سردار کریمی در ادامه از نیروهای اطلاعات به عنوان مجاهدان فی سبیل‌الله یاد کرد که با ایمان به خدا همواره افتخارآفرینی کردند و افزود: شجاعت در عین مظلومیت، پشتکار در ماموریت‌ها و اقتدار و نوآوری از ویژگی‌های آنان بوده و در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

وی با اشاره به نقش مردم در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: تمامی اقدامات و حمایت‌هایی که توسط آحاد مختلف مردم و رزمندگان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی انجام شد حول محور اطلاعات بود و اطلاعات عملیات نقش مستقیمی در پیروزی رزمندگان در دوران دفاع مقدس داشت.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: نیروهای اطلاعات عملیات محدودیت‌های مادی که در دوران جنگ وجود داشت را با ابتکار و خلاقیت برطرف کردند و از بسیاری از مشکلات جنگ گره گشایی کردند تا بتوان با محدودیت‌های موجود در برابر دشمن تا بن دندان مسلح پیروز شد.

وی با بیان اینکه نیروی اطلاعات عملیات گره‌های جنگ را باز می‌کرد، گفت: این نیروهای توانمند و مقتدر در سرما و گرما برای نحوه جنگ با دشمن برنامه ریزی کرده و در هدایت گردان‌ها و گروهان‌ها نقش اساسی داشتند و با ابتکار و خلاقیت، هشت سال جنگ را پیش بردند و بسیاری از آنها مظلومانه به شهادت رسیدند.

سردار کریمی با بیان اینکه وامدار خون مطهر شهدا هستیم، افزود: عمل به سیره شهدا و پاسداشت آنان موجب خواهد شد که در پیشگاه خدای تعالی روسفید باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا