حوادث

سارقان مسافربرنما با نوشیدنی جان دو راننده را گرفتند

معاون قضایی دادگستری پایتخت از حضور باندی که با نوشیدن مشروبات الکلی مسموم از راننده سرقت می کردند، خبر داد و گفت: دو راننده بیهوش و جان دو نفر از سارقان را از دست دادند.

به گزارش ترند روز، در آخرین روز سال گذشته مواردی از سرقت توسط رانندگان در زیر پوشش ناخودآگاه و تحت پوشش مسافران رخ داد که توسط پلیس ستاد پلمپ شدند. 15 فروردین جسدی شبیه جسد مفقود شده در کویر زرندیه پیدا شد. کشف جسد راننده، گزارش‌های مربوط به مرگ و نحوه کشته شدن او و نحوه گزارش‌های قبلی پلیس را به این گمان واداشته است که آنها هیچ ارتباطی با قتل و سایر سرقت‌ها نداشته باشند.

رسیدگی به این پرونده با محوریت معاونت مبارزه با جرم و جنایت تهران بزرگ ادامه داشت تا اینکه 10 روز بعد جسد دیگری پیدا شد که به دلیل دوز بیش از حد، همان جسد را در همان جا زودتر از دست داد. قرص های خواب آور تحقیقات ادامه داشت تا اینکه تبهکاران با استفاده از شگردهای پلیسی و پلیسی متوجه شدند چه کسانی ممکن است مقصر این اقدام شنیع باشند و برای دستگیری آنها اقدام کنند.

6 نفر از این باند پس از همکاری با ماموران قضایی توسط مجرمان در فعالیت های مختلف دستگیر و با اجاره خودروهای غیرمجاز به مقر پلیس منتقل شدند.

سرهنگ با تایید این خبر مرتضی نثاری، جانشین پلیس هشدار پایتخت با تایید این خبر به ترند روز گفت: اعضای این باند 6 نفره که سرکردگان آن نیز دستگیر شده‌اند در جاده‌ای یک دستگاه خودرو سواری کرایه کرده‌اند و شیر، آب میوه و سایر نوشیدنی‌های سمی خار ستایش می‌کنند. حاوی مقادیر زیادی قرص خواب آنها را تمیز کرده و خودروها و اشیای قیمتی آنها را به سرقت برد.

نثاری با بیان اینکه این افراد به 6 فقره سرقت به همین صورت اعتراف کردند، گفت: در اولین اعترافات این افراد مشخص شد که رانندگان پس از بیهوشی در خودرو، بیابان های اطراف تهران و غیره رها شده اند. دو نفر یکی فوت کردند، یکی حدود 48 و یکی حدود 39.

وی گفت: این باند از اسفند ماه گذشته فعال بود و سارقان اعتراف کردند که پس از سرقت، قطعات خودرو را در یک مغازه خرافه فروشی فروخته و بزرگترین قطعات را به آنها می فروختند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی اداره کل اطلاعات پایتخت از وجود این باندها یا خیر؟ وی گفت: یکی از اعضای این باند سابقه دار و دیگری بی سابقه بوده است.

نثاری گفت: این خودروها تاکسی نبودند بلکه مسافربر شخصی بودند. بارها گفته شده و باز هم هشدار می دهیم که رانندگان نوشیدنی و غذا را از غریبه ها و مسافران نگیرند.

یکی از مظنونان در این باره به ترند روز گفت: یکی از این افراد به من گفت برو دربستی، وسط راه، گفت یکی از دوستانش در بیمارستان است که سوار آن شویم. رفت داخل اونجا ماشین دو لیوان نسکافه داشت و یکی به من و دیگری را داد و حدود 20 دقیقه بعد بیهوش شدم و چند روز بعد به هوش آمدم.

ناشر دیگری گفت: روزه بودم، حدود ساعت 21 در میدان خراسان، ماشین را قفل کردند و برایم شیر خریدند. از من خواستند افطاری بخورم که گفتم خوردم اما از روی اصرار به من شیر دادند تا کسی متوجه چیزی نشود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا