اجتماعی

زنگ خطر اَمیکرون در گلستان به صدا درآمد/ آماده باش کادر درمانی و بهداشتی در گلستان

ترند روز/ گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه به صدا در آمدن آژیر خطر در راس کرونا ششم رسیده است، گفت: همه بیمارستان ها باید آماده باشند.

عبدالرضا فاضل عصر امروز در نشست اضطراری معاونین دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به اینکه بر اساس آخرین رنگ ها وضعیت اندام تناسلی در استان گلستان به سرعت به اوج جدید رسیده است، اظهار داشت: متاسفانه در گذشته در حال حاضر وضعیت اندام تناسلی در استان گلستان به اوج رسیده است. چند روزی است که بر تعداد بیماران شدت یافته است که با توجه به تجربه قبلی نشان می دهد که زنگ خطر ششمین ماموریت به صدا درآمده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی بیمارستان های استان گلستان باید آمادگی کامل داشته باشند، گفت: جای تاسف است که اگر به سرعت فکری برای افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی نکنیم، با میزان شیوع این گونه بیماری ها، شاهد افزایش شدید این بیماری ها خواهیم بود. گسترش یابد و تعداد بیماران افزایش یابد.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه قلب در اکثر شهرهای استان گلستان تغییر می‌کند، خاطرنشان کرد: این بیماری نسبت به گذشته قوی‌تر است و رعایت کامل روش‌های درمانی و اولیه درمانی ضروری است. و آن را جدی بگیرید.

فاضل با دستور ارائه خدمات ویژه به بیماران مبتلا به امیکران در بیمارستان های استان، ادامه داد: تقویت مراجعات اولیه افراد به مرکز بهداشت و بازنگری در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. سپاه باید برای همه افسران و رسانه ها باشد.

وی تشویق مردم به تزریق نوبت سوم واکسن را ضروری دانست و گفت: استفاده از مهارت متخصصان در راه‌اندازی مراکز تب در مناطق شهری باید در برنامه‌ریزی بخش‌های مختلف دانشگاه باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا