اجتماعی

زمان بقا تاج در گللا / توصیه هایی برای کشاورزان برنج

محققان انستیتوی ملی تحقیقات پزشکی و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران تحقیقات علمی را تجزیه و تحلیل کرده اند و اثبات کرده اند که آیا کشاورزان برنج برنج مستعد ابتلا به کروناویروس هستند یا خیر. آنها همچنین به این سؤال پاسخ دادند كه تا چه مدت كورو ویروس می تواند در روده زنده بماند.

به گزارش ترند روز ، مزارع برنج مزارع است که کشاورزان در فصول معینی کار می کنند. تولیدکنندگان برنج اغلب مجبور به کار در گل و لای آب هستند. مطالعه مستقیمی در مورد امکان انتقال کورو ویروس از طریق مزارع برنج انجام نشده است ، اما مطالعاتی درباره زمان بقاء خانواده کوراو ویروس در آبهای مختلف مانند آب آشامیدنی ، فاضلاب و غیره وجود دارد. از آنجا که از آب در مزارع برنج نیز استفاده می شود و آب در گلوله موجود وجود دارد ، می توان از نتایج مطالعات مشابه تا حدی استفاده کرد.

مطالعات متعددی زمان بقاء coronaviruses های مختلف را در آب آزمایشگاهی ، آب دریاچه و فاضلاب یا فاضلاب بررسی کرده اند. Coronaviruses می تواند 10 تا 22 روز در آب زنده بماند. نوع کوراو ویروس ، نوع آب ، درجه حرارت و اسیدیته آب ، میزان مواد شیمیایی موجود در فاضلاب و وجود سایر میکروارگانیسم ها (میکروارگانیسم ها) در آب از جمله عوامل مؤثر بر زمان بقای ویروس ها بودند. علاوه بر این ، فاضلاب ممکن است حاوی داروهای ضد ویروسی (موادی باشد که ویروس را از بین می برد) و بر ماندگاری coronavirus تأثیر می گذارد. اما طبق مطالعات انجام شده ، بسته به میزان ترکیبات موجود در فاضلاب یا فاضلاب ، ویروس ممکن است برای زنده ماندن 2 تا 4 روز طول بکشد.

براساس وب سایت دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، اگرچه تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد انتقال کروناویروس جدید از طریق خاک در مزارع برنج یا در تماس با آب آلوده دریافت نشده است ، این امر به دلیل کوروی ویروس جدید توصیه می شود. امنیت زیستی را باید در مزارع جدی گرفت. بنابراین لازم است تا حد امکان از اصول توصیه شده در زمینه مراقبت های بهداشتی پیروی شود و کشاورزان فقط برای کار لازم باید وارد مزرعه شوند. اصول زیر مورد تأکید قرار گرفته است:

1- مرتباً دستها را بشویید و ضد عفونی کنید

2- تا حد امکان از وسایل مکانیزه استفاده کنید

3- کاهش ساعات کاری

4- بدست آوردن اطلاعات لازم در مورد بيماري ، علائم و اقدامات لازم براي پيشگيري و حفظ فاصله بدني

5 – توصیه می شود از وسایل محافظ شخصی مناسب از جمله چکمه های پلاستیکی بلند و دستکش مناسب برای کارگران برنج استفاده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا