بین الملل

زلنسکی خطاب به روسیه: مگر کی‌یف نابود شود که بخواهید آن را تصرف کنید

ولودیمیر زلینسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز شنبه گفت که روسیه نمی‌تواند پایتخت را کنترل کند تا زمانی که به طور کامل نابود شود.

زلینسکی این اظهارات را زمانی بیان کرد که برخی گزارش‌های اطلاعاتی ایالات متحده می‌گفتند نیروهای روسی ظرف 24 ساعت به داخل خاک اوکراین پیشروی کرده‌اند و گفتند که این نیروها به 14 تا 40 کیلومتری کی‌یف، پایتخت رسیده‌اند. آنها اوکراینی هستند.

تصاویر ماهواره ای که در صبح روز جمعه 11 مارس گرفته شده است، یک تغییر اساسی در تشکیلات نظامی و جابجایی گروه بزرگی از سربازان روسی به و از کیف را نشان می دهد.

او امروز گفت: «ما به یک سیستم جنگنده موشکی نیاز داریم و حاضریم هزینه آن را بپردازیم.

رئیس جمهور اوکراین همچنین با انتشار ویدئوی جدیدی در شبکه های اجتماعی با مردم کشورش گفت که سربازان روسی بیشترین تلفات را در یک دهه گذشته داشته اند.

ولودیمیر زلنسکی گفت: «در آن مدت 31 واحد از ارتش روسیه را منهدم کردیم.

شهردار ماریوپل که گفته می شود توسط نیروهای روسی ربوده شده بود، خواستار آزادی فوری او شد و با رهبران فرانسه و آلمان صحبت کرد.

زلنسکی همچنین گفت که اوکراین در حال همکاری با کمیسیون اروپا برای ادامه عضویت خود در اتحادیه اروپا در اسرع وقت است.

در همین حال اوکراین می گوید که نیروهای روسیه بخش شرقی ماریوپل را اشغال کرده اند.

شهر ماریوپول در جنوب شرقی اوکراین در محاصره است و یکی از بزرگترین اهداف روسیه است و ساکنان آن زیر گلوله باران روسیه هستند.

کمبود غذا و آب و قطع برق در ماریوپل آن را به یک “فاجعه” تبدیل کرد.

مقامات اوکراینی به دنبال اخراج کمک‌های بشردوستانه از شهر بودند، اما گفتند روسیه تمام تلاش‌ها برای کمک به افراد گرفتار در شهر را مسدود کرده است.

311311

دکمه بازگشت به بالا