استان ها

روند صعودی کرونا در اصفهان/تعداد بیماران بستری‌ها به بیش از ۳۰۰ نفر رسید

به گزارش ترند روز از اصفهان، پژمان عقدک گفت: بیماری کووید 19 در استان اصفهان همچنان در حال افزایش است و بیشترین میزان رشد با نتایج خوبی در پیوند عروق کرونا در بیماران و بیماران همراه است.

وی نسبت به احتمال افزایش شهرهای قرمز در استان اصفهان در هفته آینده هشدار داد و گفت: وضعیت قرمز در برخی مناطق به دلیل افزایش تعداد بیماری های عروق کرونا رخ می دهد که مشکلی از جمله این موارد است. رفت و آمد داخل و خارج شهر و سیستم امنیتی جمعیت نقش دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه نتایج مثبت آزمایشات کرونا در استان طی روزهای اخیر به 40 تا 50 درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: بیش از 300 نفر بستری شده اند، بیمارستان ها و تعداد منتقدان. بیش از 300 بیمار در بخش مراقبت های تخصصی بستری شدند. 30 نفر آمدند و تعداد بستری ها نسبت به ترخیص روزانه بیشتر شد.

وی افزود: اکثر مبتلایان به بیماری عروق کرونا قلب امروزه علائم تنفسی و برخی از آنها علائم گوارشی دارند.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان های استان برای ارائه خدمات به بیماران قلبی مشکلی ندارند، تاکید کرد: با این حال لازم است افراد مبتلا به بیماری عروق کرونا قلب به دلیل شدت بیماری در زیر رشته “Ba5” محبوس شوند. زمان فعلی پراکنده است، بیشتر از کرنش omicron.

عقدک همچنین با بیان اینکه هفته گذشته روند واکسیناسیون کرونا در استان اصفهان بهبود چشمگیری داشته است، خاطرنشان کرد: اسامی کلینیک ها و واکسن های منتخب در کمپ ها منتشر شده است.-اخبار دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت اصفهان. استان

وی تاریخ انقضای واکسن کرونا را اعلام کرد: مردم نباید نگران این موضوع باشند.

48

دکمه بازگشت به بالا