اجتماعی

راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا در سفرهای تابستانی

اگرچه برنامه ریزی سفر در تعطیلات تابستانی در شرایطی که هنوز بسیاری از کشورها و شهرها با تداوم اپیدمی کرونا و بروز بیماری های جدید و عفونی مواجه هستند، می توان آن را با این موضوع تلفیق کرد، اما رعایت توصیه ها و پروتکل های بهداشتی به خصوص یادآوری به موقع واکسیناسیون برای اطمینان از سلامت خود و عزیزانمان ضروری و اولویت است.

به گزارش ترند روز، در فصل تابستان، اگر قصد دارید به یک سفر طولانی بروید یا یک سفر ضروری در پیش دارید، با رعایت نکات و قوانین بهداشتی و انتخاب روش های پرخطر، سفری ایمن و بدون نگرانی را برای خود و دوستانتان برنامه ریزی کنید.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، کارشناسان اروپایی در این باره گفتند: با توجه به لغو محدودیت‌های ترافیکی که در بیشتر کشورها در دو سال شیوع کرونا اعمال می‌شد و در بازگشت در هنگام سفر، بسیاری از مسافران به این احتمال فکر می‌کنند. از بیمار شدن تعطیلات را در شهر یا کشور دیگری بگذرانید.

چه قصد عبور از مرز را داشته باشید و چه بخواهید تعطیلات خود را در کشور خود بگذرانید، باز هم لازم است اقدامات احتیاطی و احتیاطی متعددی را در قالب پروتکل های بهداشتی برای حفظ ایمنی و سلامت خود و عزیزانتان انجام دهید. برخی از اصلی ترین آنها به شرح زیر است:

استفاده از ماسک در مکان های شلوغ و خودروها همچنان توصیه می شود، پس اشتباه نکنید که کرونا تمام شده است.

بهداشت دست هنوز یک ابزار ضروری است، به خصوص در شرایطی که آب و صابون در دسترس نیست. اگرچه شستشوی خوب دست ها با آب و صابون موثرترین راه برای از بین بردن انواع میکروب ها است، اما همیشه نمی توان آب و صابون را در دست داشت. اینکه چند بار در روز دست‌هایتان را بشویید به خودتان بستگی دارد، اما شستن دست‌ها بعد از استفاده از توالت و قبل از غذا خوردن یا دست زدن به غذا ضروری است. همچنین مطمئن شوید که ضدعفونی کننده ای که استفاده می کنید حداقل 60 درصد الکل داشته باشد که حداقل الکلی است که ویروس را از بین می برد.

بهداشت یک اصل اساسی است که در طول یک بیماری همه گیر اهمیت بیشتری پیدا می کند. در این صورت می توانید از اسپری آنتی باکتریال یکبار مصرف نیز برای از بین بردن مناطق آلوده استفاده کنید. این دستمال مرطوب برای نظافت دستگیره در، چراغ برق، سینک و توالت، شیر آب، لوازم برقی مانند یخچال و کتری و حمام و آشپزخانه در مناطق پرتردد مناسب است. اما همچنان استفاده از آنها در مواقع ضروری توصیه می شود زیرا اینگونه ضدعفونی ها همیشه یکی از معضلات زیست محیطی از نظر تولید زباله بیشتر است و بنابراین به یاد داشته باشید که در مواقع عدم مراجعه و در مواقع اضطراری استفاده از آب و صابون ، و الکل کمتر است. گزینه های بهتری وجود دارد.

– برای اطمینان از قطعی انتقال ویروس در برخی مغازه ها و رستوران ها در برخی کشورها، بهتر است به جای پرداخت نقدی، از کارت بانکی استفاده کنید. به این ترتیب توصیه می شود فقط به پول نقد متکی نباشید و کارت اعتباری همراه خود داشته باشید.

در حالی که همیشه عاقلانه است که هنگام مسافرت و خروج از خانه یک کیت کمک های اولیه همراه با باند، یک کیسه پودر معدنی در صورت کم آبی بدن، کرم ضد عفونت و مسکن ها به همراه داشته باشید، حالا بهتر است یک دماسنج اضافه کنید. اگر نگران عوارض ناشی از ویروس هستید، تب بهترین شاخصی است که باید به دنبال درمان یا قرنطینه باشید.

بیشتر بخوانید:

از هر 8 بیمار یک نفر علائم کرونا دارد

غذاهایی که برای حفظ سلامت قلب مفید هستند

چند خوراکی مفید برای کاهش درد

چه با هواپیما، ماشین یا اتوبوس سفر می‌کنید، به یاد داشته باشید که خدمات و مکان‌هایی که در آن مواد غذایی سالم به فروش می‌رسد، محدود بوده و بیشتر آن‌ها بدون آلودگی هستند. بنابراین تهیه غذای تمیز و سالم برای شما و به خصوص اگر با کودکان هستید بسیار مهم است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا