اجتماعی

راهکارهایی ساده برای افزایش سیستم ایمنی کودکان

ترند روز/ خراسان رضوی والدین از اینکه فرزندان خود را بیمار ببینند متنفرند. بنابراین، محافظت از فرزندان خود در برابر بیماری های عفونی اولویت اصلی آنها است. بهترین راه برای پیشگیری از بیماری های دوران کودکی تقویت سیستم ایمنی است.

طبق تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، حدود 2.6 درصد از کودکان دچار نقص ایمنی هستند. این بدان معناست که آنها سیستم ایمنی ضعیفی دارند و نمی توانند با بیماری مبارزه کنند.

سیستم ایمنی کودکان ممکن است به دلایل مختلفی از جمله HIV، بیماری های مزمن مختلف مانند دیابت، واکنش به برخی داروها، سوء تغذیه و آسیب اندام ها ضعیف شود. با این حال، نتیجه این است که سیستم ایمنی کودکان به طور کلی، به ویژه نوزادان، بسیار قوی تر از بزرگسالان است و آمادگی بیشتری برای مبارزه با بیماری های جدید دارد. با این حال، به عنوان والدین، ما می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که سیستم ایمنی کودکان در برابر بیماری‌های خارجی قوی است.

برای شروع، ساده ترین راه برای تقویت سیستم ایمنی کودک، داشتن یک رژیم غذایی سالم است.

چارلز بنبروک از مرکز کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه ایالتی واشنگتن گفت: غذاهای ارگانیک 20 تا 40 درصد آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به غذاهای غیر ارگانیک دارند.

بر اساس انتشارات سلامت هاروارد، این ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی به افزایش کمبود و حذف رادیکال های آزاد که باعث اثرات سلامتی می شوند کمک می کند.

علاوه بر مصرف میوه و سبزیجات، فعالیت بدنی نیز نقش مهمی در محافظت از کودکان در برابر بیماری دارد. مطالعه سال 2016 که در مجله پزشکی و علوم ورزشی اسکاندیناوی منتشر شد، داده های 55 کودک پنج ساله را جمع آوری کرد که همگی دارای بیماری های خود ایمنی بودند.

کارشناسان دریافتند که آنهایی که بیشتر بیرونی بودند، قدرت بیشتری در دفاع داخلی و تغییرات بیشتری در التهاب نشان دادند.

شستشو، نظافت و آئروسل های مورد استفاده در خانه نیز باید برای محافظت از کودکان در خانه در نظر گرفته شود.

دکتر هشدار داد. جوئل وارش، متخصص اطفال، گفت که برخی از محصولات خانگی می توانند برای سیستم ایمنی کودک مضرتر از مفید باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا