عمومی

راه‌های کاربردی برای تقویت قوه‌ تفکر

هر انسانی با توانایی ها و توانایی های ذهنی متفاوتی به دنیا می آید، اما این مغز آنقدر شگفت انگیز است که اگر آموزش داده شود و به کار گرفته شود، بهتر از گذشته و حال می شود.

به گزارش مجله ترند روز مربای مربا او گفت: مغز انسان یک چیز عجیب و منحصر به فرد است. هر انسانی با توانایی ها و توانایی های ذهنی متفاوتی به دنیا می آید، اما این مغز آنقدر شگفت انگیز است که اگر آموزش داده شود و به کار گرفته شود، بهتر از گذشته و حال می شود.

یکی از ابعادی که می تواند در مغز افزایش یابد، قدرت تفکر است; تفکر بالا، آسان برای درک و سریع کار در همه شرایط. برای پرورش قدرت تفکر پیشنهادهای مختلفی مانند تمرین سکوت و تمرکز وجود دارد که به آن مدیتیشن می گویند. کتاب خواندن نیز راه خوبی است زیرا اگرچه سطح دانش و آگاهی را بالا می برد، اما ما را با جهان و دیدگاه های جدید آشنا می کند که بر قدرت تفکر ما تأثیر می گذارد. هیجان، ورزش، تغذیه سالم، گوش دادن به موسیقی نشاط آور و خواندن شعر نیز برای ما به عنوان یک ملت باسواد پیشنهادهای مفیدی است.

برای پرورش قدرت تفکر، همه ما گاهی اوقات نیاز به انجام کارهای مختلف داریم. مثلاً چند روز در هفته یا چند دقیقه در روز، باید قلم به دست بگیریم و با دست مخالف نوشتن را تمرین کنیم یا شروع به خواندن کتابی در مورد موضوعی کنیم که تاکنون برایمان جالب نبوده است. چنین کارهایی قوه تخیل ما را تحریک می کند و دری را به روی دنیای جدیدی می گشاید که تاکنون آن را نمی شناسیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا