اجتماعی

راه‌اندازی پلتفرمی برای ارائه خدمت در منزل به سالمندان + روند اعزام نیرو به منزل

مدیر خانه سالمندان خیریه کهریزک از راه اندازی نرم افزار (اپلیکیشن) ارائه خدمات در منزل به سالمندان خبر داد تا خانواده هایی که نیاز به دریافت خدمات در منزل برای سالمندان خود از طریق تیم ویژه دارند. بدون پرداخت هزینه اضافی

حسین ناهوی نژاد در گفت وگو با ترند روز. وی با بیان اینکه نیازهای سالمندان متفاوت است، گفت: برخی از سالمندان نیاز به صحبت و دلسوزی دارند و برخی دیگر نیاز به مراقبت کامل 24 ساعته در منزل دارند. این در حالی است که در کشور خدمات مراقبت از سالمندان با کیفیت در منزل وجود ندارد و آنچه در حال حاضر در راستای خدمات نگهداری از سالمندان در کشور ارائه می شود ویزیت در منزل یا بدون مجوز و یا به صورت ویزیت در منزل است. در مراقبت

وی با بیان اینکه: خدمات در منزل برای سالمندان در کشور هنوز تعریف نشده است، تصریح کرد: به همین دلیل تعرفه مشخصی ندارد و به دلیل نبود تعرفه مشخصی برای بیمه پیش بینی نشده است و به همین دلیل شامل بیمه نمی شود. با توجه به اینکه با توجه به افزایش سالمندان در آینده امکان پذیرایی از تمامی سالمندانی که نیاز به خدمات دارند وجود ندارد لذا لازم بود برای افزایش تعداد این مشکل وارد شود. به کسانی که خدمات ارائه خواهند کرد و وزارت بهداشت. ، سازمان های بهزیستی و بیمه گر وارد این عرصه شوند.

در همین راستا مدیر خانه سالمندان کهریزک از درخواست ارائه خدمات به سالمندان در منزل به صورت استاندارد خبر داد تا خانواده هایی که نیازمند دریافت خدمات مسکن سالمندان در این نوع خدمات هستند. از طریق یک تیم ویژه بدون هزینه اضافی.

البته ناهوی نژاد همچنین گفت: این خدمات تنها مختص کهریزک نیست، بلکه هدف ارائه خدمات زیر نظر کهریزک است، زیرا ممکن است افرادی در جنوب کشور خدمت کنند و علاقه مند به کار آنطور که باید باشد. در استاندارد اگر انعطاف پذیر باشد می تواند وارد این سیستم شود.

نهیی نژاد با بیان اینکه کهریزک یک مرکز توانبخشی کامل برای سالمندان است و به سالمندان دارای مجوز خدمات در منزل ارائه می کند، تاکید کرد: طبق قانون کهریزک می تواند در منزل، خدمات روزانه و خدمات مرکز خدمات ارائه دهد. از سوی دیگر پشتیبانی ارائه خدمات در منزل برای سالمندان کهریزک است و ناظر بر ارائه خدمات توسط نیروهای نظامی نظارت دارد.

وی با اشاره به اینکه کارهای مقدماتی در اپلیکیشن ارائه خدمات در منزل برای سالمندان انجام شده است، گفت: پس از انجام کارهای لازم برای راه اندازی این اپلیکیشن، تا هفت ماه آینده شروع به کار خواهد کرد. البته قبل از انتشار این اپلیکیشن قصد داشتیم نمونه ای از این سرویس را نصب کنیم تا نمونه خوبی از این کار داشته باشیم. با توجه به این موضوع، از ماه گذشته افرادی که نیاز به خدمات در منزل برای سالمندان دارند می توانند برای دریافت خدمات در منزل با شماره شبانه روزی 09128284300 تماس بگیرند.

البته به گفته رئیس بیمارستان خیریه کهریزک این عدد موقتی است و تا چند ماه آینده یک عدد پنج رقمی مشخص می شود.

ناهوی نژاد درباره روند اعزام سربازان به سرای سالمندان و ارائه خدمات بیشتر توضیح داد و یادآور شد: افرادی که در منزل به سالمندان خدمات ارائه می کنند بیشتر از افراد آموزش دیده ای هستند که از شیر کهریزک یا شاغل در کهریزک می نوشند. به عنوان مثال، ممکن است سالمندان تمایلی به پذیرش در آسایشگاه نداشته باشند، اما از طرفی نیاز به دریافت خدمات در منزل دارند، بنابراین برای دریافت خدمات ضروری با کهریزک تماس می گیرند. پس از آن سالمند مورد نظر کهریزک تحت معاینه جسمی، روحی و روانی قرار می گیرد و با توجه به وضعیت سالمند و هزینه، نیرو برای وی ارسال می شود. این حقوق بر اساس حقوق وزارت بهداشت است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کهریزک پس از اعزام نیرو به منازل سالمندان، در صورت مشاهده تخلف از سوی نیروی متخصص چگونه نظارت خواهد کرد، گفت: ما به نوعی توافق داریم، در این زمینه دو نفر هستیم. توافق بین کهریزک و ارائه دهنده خدمات (پزشک، پرستار، پیراپزشک و …) در این قرارداد مشخص می شود که فرد باید چه خدماتی ارائه کند و چه مواردی که باید رعایت کند و چه تعهداتی پیش روی ماست. . او و موسسه کهریزک به همراه خانواده اش نیز مشابه این خدمت هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا