دیپلمات روس: قرارداد جامع راهبردی روسیه – کره‌شمالی پیام محکمی به مخالفان پیونگ‌یانگ است

سفیر روسیه در کره شمالی در گفت‌وگویی تاکید کرد که این دو کشور کار اجرایی شدن قرارداد جامع شراکت راهبردی خود را ادامه خواهند داد و آن‌را «پیام محکمی به مخالفان پیونگ‌یانگ» تلقی کرد.

به گزارش ترند روز، «الکساندر ماتسگورا» سفیر روسیه در کره شمالی، به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که، روسیه و کره شمالی کار آغاز شده‌ی اجرای تمامی مقررات معاهده شراکت راهبردی جدیدشان را متوقف نخواهند کرد که پیامی محکم به مخالفان پیونگ‌یانگ است.

خبرگزاری اسپوتنیک در این‌باره گزارش داد: ماتسگورا گفت که، ما به این‌حد قانع نیستیم. با آغاز اجرایی شدن تمامی مقررات این قرارداد، به دوران جدیدی وارد شده‌ایم. آماده آن هستیم. دوستان ما در کره شمالی نیز آماده هستند. راهی طولانی در پیش است.

او افزود که، توافق جدید نتیجه‌ی کار مشترک سخت مقامات و نهادهای مربوطه در روسیه و کره شمالی بوده و پس از دیدار اخیر رهبران دو کشور در پیونگ‌یانگ، به سندی «تاریخی» تبدیل شده است.

ماتساگورا گفت: این قرارداد نه‌تنها مبنایی قانونی برای همکاری جامع دوجانبه ایجاد کرد، بلکه در سطح بالایی، امنیت دو کشور و ثبات در شمال‌شرق آسیا را تضمین کرد، همچنین پیام محکمی به عواملی فرستاد که به تدریج، تنش‌ها را افزایش داده و طی چند سال گذشته، بر کره شمالی فشارهای سیاسی و اقتصادی اعمال کرده‌اند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی، چهارشنبه گذشته(۳۰ خرداد)، قرارداد شراکت جامع راهبردی طرفین را امضا کردند. این قرارداد دربر گیرنده‌ی تعهدات دو کشور برای ارائه کمک‌های نظامی و دیگر کمک‌ها در صورت انجام شدن حمله‌ای علیه هر یک از آن‌هاست. این قرارداد پس از تصویب در دو کشور، اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا