بین الملل

دونالد ترامپ گفته بود معاونش پنس باید دار زده شود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ترند روز، اسناد ارائه شده در جلسه استماع قانونگذاران آمریکایی برای تحقیق در مورد حمله 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره آمریکا نشان می دهد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از شعار هواداران خود مبنی بر دار زدن مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا حمایت کرده است. ویتا

جلسه کمیته تحقیق کنگره در 6 ژانویه 2021 نشان داد که ادعای دونالد ترامپ مبنی بر اینکه جو بایدن، رئیس جمهور فعلی، از طریق تقلب در انتخابات پیروز شده است، نادرست است.

لیز چنی، یک قانونگذار که عضو کمیته تحقیق است، گفت که ترامپ از شعارهای حامیانش در مورد به دار آویختن مایک پنس حمایت می کند. او گفت: «ترامپ می‌دانست که شعار هوادارانش این است که مایک پنس باید کشته شود، اما او پاسخ داد، شاید طرفداران ما درست می‌گویند. این حق مایک پنس است.

رسانه های ایالات متحده در آن زمان گزارش دادند که ترامپ از مایک پنس خواسته بود تا از ریاست جمهوری خود در نشست کنگره در 6 ژانویه 2021 به جای تایید نتایج انتخابات نوامبر 2020 برای جو بایدن استفاده کند.

مایک پنس در پاسخ به ترامپ گفت که ریاست جمهوری او رسمی بوده و او نمی تواند پیروزی بایدن در انتخابات را انکار کند. موضوعی که ترامپ را با پنس عصبانی کرد.

جلسه دیروز ضربه مهلک دیگری به اتهامات ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات زد، زیرا دخترش ایوانکا اتهامات تقلب در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را رد کرد.

ایوانکا ترامپ در این دیدار گفت که با ادعای پدرش مبنی بر دزدیده شدن نتایج انتخابات 2020 موافق نیست.

دختر ترامپ توضیح داد که پس از شنیدن توضیحات “بیل بار” وزیر دادگستری وقت ایالات متحده برای پدرش قبل از استعفا در دسامبر 2020، نظر خود را در مورد نتایج انتخابات تغییر داد اما او در انتخابات شکست خورد.

ایوانکا ترامپ به اعضای کمیته تحقیقات کنگره گفت: من به بیل بار احترام می گذارم و با گفته های او موافقم.

اظهارات ایوانکا ترامپ با اظهارات پدرش مواجه شد. ترامپ درباره اظهارات دخترش گفت: «ایوانکا ترامپ در بررسی نتایج انتخابات شرکت نکرد. “من فکر می کنم او فقط می خواهد به بیل احترام بگذارد.”

در 6 ژانویه 2021، گروهی از حامیان ترامپ به ساختمان کنگره ایالات متحده حمله کردند. ترامپ در یک سخنرانی در خارج از کاخ سفید از حامیان خود خواست قبل از حمله به حامیان جو بایدن با سخنرانی پیروزی انتخاباتی جو بایدن مخالفت کنند.

پرزیدنت ترامپ که بارها گفته است در انتخابات برای بایدن تقلب شده است، اعلام کرد که در انتخابات پیروز شد و در 6 ژانویه از حامیانش خواست که «انتخابات را ندزدند».

او سخنرانی های تندی برای حامیان خود در واشنگتن دی سی داشت و بارها دموکرات ها را به تقلب فاحش متهم کرد. ساعاتی پس از سخنرانی تحلیف، حامیان ترامپ به داخل کنگره آمریکا رفتند و به قانونگذاران آمریکایی حمله کردند.

در حمله به کنگره آمریکا که صندوق های رای ساعت ها بسته شد، دست کم پنج نفر کشته و ده ها نفر زخمی شدند.

انتهای پیام/
این یک پیشنهاد برای صفحه اول است

دکمه بازگشت به بالا