فرهنگ و هنر

دلایل گرانی سفر عراق و سوریه

رئیس انجمن حج و زیارت با تشریح علت هزینه سفر در عراق و سوریه نسبت به سفر به کشورهای دیگر، بسته بودن مرز عراق به روی زائران و همچنین حج و عمره پس از رفع آن را تشریح کرد. محدودیت های کرونا در عربستان .

به گزارش ترند روز، سیدصادق حسینی در تشریح هزینه های بالای سفر به عراق و سوریه که برای هر نفر حدود 9 میلیون تومان است، گفت: 60 درصد از هزینه های این سفرها مربوط به پرواز، حمل و نقل و هتل است و امیدواریم عالی شورای حج و زیارت تا پایان سال توسط رئیس جمهور برگزار می شود، وی گفت: تلاش می کنیم زیارت را بهبود بخشیم و هزینه های زیارتی را کاهش دهیم.

رئیس انجمن حج و زیارت افزود: با سفر بسیاری از گردشگران به کشورهای دیگر، پرواز یا هتل کرایه می کنند که این امر باعث خرابی و تعطیلی می شود، تا آنجا که مقدسات قیمت دارد. اماکن مقدس عراق، این شرایط هیچ پرواز چارتری برای انجمن حج و زیارت وجود ندارد، زیرا انجمن حج و زیارت به دنبال تسهیل این شرایط است.

حسینی درباره اجاره بها و تاثیر آن بر کاهش قیمت ها نیز گفت: در حال رایزنی و ارتباط با بخش خصوصی برای رفع مشکل اجاره بلندمدت هتل هستیم. اگر این اتفاق بیفتد، شاهد کاهش قیمت هتل ها خواهیم بود. البته این رویداد به نفع گردشگران و هتل های کشور میزبان خواهد بود که قبلا در مورد آنها صحبت شده است. وقتی صحبت از کرایه هتل ها و بخش خصوصی می شود، شاهد کاهش 20 تا 25 درصدی هزینه سفر هوایی به عتبات عالیات خواهیم بود. همچنین در صورت راه اندازی تور زمینی با تخفیف 50 درصدی قیمت مواجه خواهیم شد.

رئیس اتحادیه حج و زیارت یکی از دلایل افزایش قیمت پروازهای عراق نسبت به سایر کشورها را قیمت فرودگاه نجف دانست و افزود: صحبت از قیمت استفاده عراقی ها از فرودگاه نجف است. مقامات در مقایسه با سایر مقاصد خارجی.

حسینی با بیان اینکه فرودگاه نجف در اختیار بخش خصوصی است و دلیل گرانی ها را همین مشکل عنوان کرد و گفت: البته در آخرین جلسه با مدیر فرودگاه نجف وعده های خوبی برای کاهش هزینه ها برای ایرانیان داده شده است. مسافران 50 درصد

وی افزود: البته هزینه هایی مانند لغو روادید و آزمایش PCR برای اتباع خارجی در کشور که در گذشته در عراق انجام می شد باعث کاهش برخی هزینه ها شده است اما همچنان باید شرایطی را فراهم کنیم که پروازها و هتل ها را کاهش دهیم. هزینه ها 20 تا 25 درصد. «سفر فضایی کامل خواهد شد.

رئیس انجمن حج و زیارت درباره شرایط سفر به عراق در ایام کرونا نیز گفت: 72 ساعت قبل از پرواز (به عراق) آزمایش PCR منفی انجام شود. همچنین تزریق دو دوز واکسن ضروری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره اجرای سفر با قطار به عراق و تاثیر آن در کاهش هزینه‌ها گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت راه و امور خارجه عراق منعقد شده است. و کاهش هزینه ها. البته موضوع تسریع در مسیرهای ریلی و تامین زیرساخت های لازم به شورای عالی حج و حج و زیارت را مطرح خواهد کرد.

وی همچنین درباره زیرساخت های غیرضروری تور زیارتی در عتبات توضیح داد: مذاکرات لازم با بانک ملی، دولت و شهرستان انجام شد و بر اساس توافقات انجام شده 18 هزار زائر در نوروز و بعد از آن از 5 میلیون تومان بوده است. تسهیلات قرض الحسنه که تقریبا نیمی از سفر است از آن بهره مند می شود. مسافران پس از ثبت نام نهایی در کاروان می توانند در صورت تمایل اوراق مربوط به تجهیزات را از دفتر زیارتی تهیه و بانک های عامل را نشان دهند.

وی در خصوص سرنوشت تبعید به عتبات عالیات عراق به دلیل بسته بودن مرزها گفت: تاکنون (جمعه 20 اسفند) هیچ اظهارنظر رسمی از سوی مقامات عراقی مبنی بر بازگشایی مرزها اعلام نشده است. .متاسفانه امروز برخی از هموطنان و گردشگران از طریق زمینی به مرز سفر می کنند اما اجازه خروج ندارند و مشکل ایجاد می کنند و در صورت موافقت با بازگشایی مرز به کشور میزبان اطلاع رسانی می شود و تا آن زمان از عزیزان خواهشمندیم. به مرز نرو

رئیس مجمع حج و عتبات عالیات درباره حج و عمره نیز توضیح داد: منتظر اقدام و تصمیم وزارت حج عربستان در خصوص حج هستیم. معمولاً شش ماه قبل از حج از کشورها دعوت می شود تا قراردادهایی را امضا کنند که کشور میزبان هنوز این کار را نکرده است و اگر عربستان تصمیم بگیرد که سهمیه بدهد و تعداد را بپذیرد، برنامه ها و اقدامات را اجرا می کنیم. ما آنچه لازم است انجام می دهیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر عربستان عمره را بدون محدودیت پرهیز، آزمایش PCR و عدم الزام ماسک برگزار کرده است و منتظر نظر کشور میزبان حج نیز هستیم.

حسینی همچنین در مورد عمره گفت: 5 میلیون و 800 هزار نفر در انتظار عمره هستند و این سفرها از سال 94 به پایان نرسیده است و برای تکرار عمره نیز شروطی گذاشته ایم که مهم ترین آن «حمایت شورا از گردشگران» است. .

رئیس انجمن حج و زیارت افزود: دفاتر رسمی حج و زیارت در مکه، مدینه و جده نیز تعطیل است و در صورت راه اندازی این دفاتر و ارائه خدمات کنسولی، شرایط احیای عمره ایران فراهم می شود. عشق. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا