اجتماعی

دعوت انسیه خزعلی از زنان دست‌اندرکار سینما برای طرح مشکلات خود با معاونت امور زنان

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از بانوان هنرمند و هنرپیشه رنج دیده سینمای ایران دعوت کرد تا با حضور در نشست معاونت امور زنان و خانواده، دغدغه های خود را مطرح کرده و راهکارهای حفظ کرامت این زنان را روشن کنند. هنرمند..

به گزارش ترند روز، انسیه خزعلی وی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: جایگاه زنان در عرصه سینما و وجود موفق آنها مستلزم پاسداشت کرامت والای این هنرمندان است. بنابراین فقدان قانونگذاری و راهنمایی ها و حمایت های لازم نباید خدشه ای به حضور بانوان مفید و ارزشمند در عرصه هنر هفتم وارد کند.

وی افزود: زنان نیز مانند چهل سال انقلاب با مردان در ترویج علم، اقتصاد، سیاست و فرهنگ در این منطقه تلاش کردند و وجود «قوانین، ارزش‌ها و قوانین» توانسته است ایجاد کند. یکی از سالم‌ترین و امن‌ترین محیط‌های اداری در ایجاد مسائل اخلاقی برای آنان.» حکومت مردمی با شعار «مبارزه با فساد» خود را ناگزیر از مقابله با انواع فسادها و سوء استفاده‌ها اعم از اداری، مالی و اخلاقی می‌داند. هیچ تحملی برای این راه نشان نمی دهد.»

خزعلی ادامه داد: معاون وزیر امور زنان و خانواده، شنیدن مطالبات بانوان هنرمند در عرصه سینمای ایران را ضروری می‌داند و با دعوت از این عزیزان و با همکاری نهادهای مسئول، ساختارهای لازم را برای حفظ حرمت و منزلت این عزیزان ایجاد کند. زنان در این زمینه کمک می کنند.لذا از بانوان هنرمند و زبده این عرصه دعوت می شود در نشستی که در بین معاونین برگزار می شود، شرکت کنند و مسائل و مشکلات این حوزه را مطرح و در تبیین راهبرد کار سهیم باشند.

انسیه خزعلی از سینماگران زن دعوت می کند تا در مورد مسائل خود با معاونت امور زنان گفتگو کنند

به گزارش ترند روز، اخیرا بیانیه ای با امضای حدود 300 زن سینماگر ایران با عنوان «بیانیه زنان فیلمساز علیه خشونت علیه زنان در این بخش» که با نام چهره هایی چون ترانه علیدوستی، نیکی کریمی و هدیه منتشر شده است. تهرانی هم دیده شد. در بخشی از این بیانیه به اتهامات آزار و اذیت و آزار زنان در دنیای سینما پرداخته شده و آمده است که «هر گونه خشونت، آزار و اذیت و آزار جنسی در محیط کار» از سوی این زنان فیلمساز محکوم است و این زنان باید بمانند. “یک پیامد قانونی عمده برای مجرمان.”

در بیانیه‌ای، فیلمسازان زن (عمدتا اعضای زن) که در زمینه‌های جنسی و مردان و زنان آموزش دیده‌اند خشونت و سلسله مراتب دارند.» منطبق بر اختیارات و انتخاب های خود در تمامی کارگروه ها، نقش این نهاد “بررسی جرایم در زمینه خشونت جنسی و جنسی” است که عبارتند از: خشونت کلامی، آزار و اذیت جنسی، یعنی اجباری که هر چیزی مرتبط با جنسی باشد. آمیزش با گروگان گیری و تهدید به کار دیگری، شکنجه و اجبار روانی و ایجاد بی ثباتی جسمی یا روحی، دست زدن های غیر ضروری، قصد تجاوز جنسی و تجاوز جنسی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا