عمومی

دشمن به دنبال جدایی دین از روحانیت است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله رضا رمضانی بعدازظهر پنجشنبه در مراسم یادبود علمای سلف و دو روحانی شهید در چابکسر با اشاره به حضور بزرگان و علما در استان گیلان اظهار داشت: باید موزه های خوبی در استان داشته باشیم. رشته ها و رشته های مختلف .

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور بزرگان دینی همچون آیت الله جنیدی و محمدی در شهرستان رودسر گفت: باید تاریخچه زندگی این علما جمع آوری شود. بیاور و باید طوری نوشته شود که مردم خصوصیات بارز منطقه را بدانند.

وی نقش هدایت و تربیت طلاب را در ادوار مختلف برشمرد و افزود: علما وارثان پیامبر هستند و از علم وارثان شما بهره می برند و هر جا لازم باشد به وظایف خود در امر تعلیم و تربیت عمل می کنند.

آیت الله رمضانی با بیان نقشه شوم دشمن برای جدایی مردم از روحانیت، ادامه داد: دشمن به دنبال جدایی دین از روحانیت و دادن دین به علما است که شبهه هایی را ایجاد می کند.

نماینده مردم گیلان در شورای علما قرآن را مایه هدایت و هشدار دانست و افزود: دین با همت پیامبر و متخصصان به ما رسیده است که می تواند داروی نجات دهنده باشد. برای dos. و انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم از طریق اصلاح در هدایت و تربیت انبیای الهی سهیم بوده اند، افزود: علما نیز باید خود را در جهت اصلاح تربیت کنند و در عرصه اصلاح مشارکت کنند و شاگردان خود را تربیت کنند و الگو باشند.

آیت الله رمضانی گفت: اگر انسان کاری را آن طور که می داند انجام دهد چیز دیگری به او یاد می دهند، خداوند متعال معلم انسان می شود و معرفت خدا در قلب انسان وارد می شود، باید بهره مند شود، بنابراین قلب. دانش

وی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی برای رسیدن به تکامل باید با علم پیشرفت کند، تصریح کرد: جامعه باید افراد علمی یا فرهیخته باشد تا در مسیر علم و دانش حرکت کنند و رشد کنند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه علما باید ابزار عظمت علمی و معنوی برای هدایت جامعه باشند، گفت: معنویت انسان را برای رسیدن به جایگاه والایی که به دنبال آن هستند، انگیزه می دهد.

وی با اشاره به اینکه علما نام خدا را در دل مردم زنده می کنند، گفت: با احیای نام خدا، جامعه و مردم رشد می کنند و بی معناست جامعه بی خدا.

دکمه بازگشت به بالا