استان ها

دبیر «شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران» منصوب شد

با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن پرویز به عنوان «نماینده توانمند وزیر و دبیر شورای سنجش هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور» منصوب شد.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، در حکم وزیر فرهنگ و رهبری خطاب به دبیر جدید شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور آمده است:

آقای محسن پرویز

نظر به فداکاری و روحیه انقلابی و دانشگاهی و سوابق ارزشمند فرهنگی و هنری و شناخت کافی هنرمند، به موجب این حکم به سمت «نماینده» جنابعالی هیأت عمومی وزیران و دبیر شورای ارزشیابی منصوب می شوید. شما هنرمند، نویسنده و شاعر کشور هستید».

امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از توانمندی اعضای حقوقی و حقیقی این شورا در راستای حفظ حرمت هنرمندان، نویسندگان و شاعران و همچنین نظارت موفق و موید باشید. تشکیل کمیته های ویژه و انجام وظایف آنها.

محمدمهدی ایمیلی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

لازم به ذکر است که محسن پرویز، پزشک، نویسنده و روزنامه نگار که در کار حرفه ای خود در حوزه ادبیات نقش معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده دارد، مانند داستان بلند کار می کند. معلم، گامانی و بوی گل، بوی او و مجموعه داستان عبدالله، دیگر پرستو نیست، آن روز در کنار تو و ستاره های زمین منتشر می شود.
یکی از سوابق او نیز ریاست چهار دوره در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است. همچنین از آثار اصلی او در زمینه کتاب و کتابخوانی می توان جوایزی چون جلال آل احمد، استیج اول، کتاب احیاء و تایید دو جشنواره ما پروین اعتصامی و شعر فجر را قرار داد. انجام اولین کنفرانس شاعر ایران و جهان، آژانس کتاب ایران (ایبنا) و بنیاد ادبیات داستانی را تأسیس کرد. وی در حال حاضر رئیس انجمن قلم ایران است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا