ورزشی

داور دربی با دستان فراقانونی انتخاب شد/ استقلالی‌ها گاف می‌دهند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از دیدار پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک در جام حذفی فوتبال با تاکید بر اینکه سومین بازی این دوره از مسابقات را پیش رو خواهد داشت، گفتیم: فکر می کنم از زمانی که مهدی رحمتی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود. فوتبال، آلومینیوم، تاثیر مثبتی در پیشرفت این تیم داشته و نتایج خوبی نیز کسب کرده است.

وی افزود: در جام حذفی نباید اشتباه کنیم. ما باید از آنها بهره ببریم و از آنها استفاده کنیم و روی هدف خود تمرکز کنیم. یک اشتباه می تواند مانع از ورود یک تیم به جام حذفی شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره شرایط بازیکنانش برای رویارویی با آلومینیوم تاکید کرد: بازیکنان آماده هستند اما الان نمی‌دانم چطور باید در مورد آلودگی هوا به بازیکنان آموزش بدهم، زیرا سلامت بازیکنان بسیار خوب است. خوب سلامتی هواداران مهم و همچنین مهم است.”

گل محمدی با تاکید بر اینکه تمامی مسابقات جام حذفی فینال است، ادامه داد: برای کسب جام باید در این فینال ها پیروز شویم. این بازی ها با لیگ برتر یکی نیست. اگر در لیگ برتر بالای جدول بودیم، جام حذفی همچنان برایمان مهم بود چون دو جام می خواهیم. ما سه بازی متوالی در رقابت برای قهرمانی کشور داریم. در صورت برد می توانیم یک جام به هواداران هدیه دهیم.

وی در خصوص احتمال به تعویق افتادن بازی پرسپولیس در برنز به دلیل علائم آلودگی هوای تهران، گفت: نمی دانم چه تصمیمی گرفته می شود اما به گفته آنها عمل می کنیم.

گل محمدی در مورد اینکه چرا حامد لک نمی تواند با حضور در تمرینات گروهی عذرخواهی کند و چه بلایی سرش می آید، توضیح داد. دلیل اینکه او اکنون به تنهایی ورزش می کند این است که بیشتر به رفتار خود فکر کند. لک زمانی است که بیشتر فکر کنیم. حضور او در روزهای آینده کمک بیشتری به ما خواهد کرد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اظهارات هم تیمی خود فرهاد مجیدی در استقلال تهران توضیح داد: دیروز با بازیکنان دیدار کردیم و تصمیم گرفتیم از هر گونه مسائلی که حواس تیم را پرت می کند، پرهیز کنیم. در مورد این لبه ها می توان چیزهای زیادی گفت، اما قانون حرفه ای این است که یک مربی هرگز نباید در مورد مربیان دیگر صحبت کند.

او گفت: “کار ما خسته کننده و طاقت فرسا است.” “نگرانی های زیادی وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنیم. صحبت در مورد مربیان حرفه ای نیست.

گل محمدی همچنین با اشاره به رای کمیته انضباطی به خاطر تخلفاتش در دربی پایتخت 98 که با اخراج داور همراه بود، گفت: حکم بیشتر از کاری است که من انجام دادم. من از باشگاه درخواست کردم که اعتراضی برگزار کند و باشگاه یک مسئول حقوقی و یک مدیر روابط عمومی دارد و آقای درویش در مورد این مسائل صحبت می کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تمرکزم روی مسائل فنی است. این را هم بگویم که باشگاه استقلال کد را اشتباه تلفظ کرده و مشخصات آنها ناقص است. آنها پرحرف هستند و اشتباه می کنند.

گل محمدی درباره مصدومان پرسپولیس گفت: وحید امیری را نداریم و سیامک نعمتی به تازگی به تمرینات اضافه شده است. نتیجه احتمالی بازی فردا به تمرکز ما روی واقعیت ها بستگی دارد.

گل محمدی در ادامه نشست خبری بار دیگر به افزایش روزافزون اشتباهات و داوری در بازی های این تیم اشاره کرد و گفت: متاسفانه مشکل بیشتر شده است. این نگرانی است که باید برطرف شود. قضات با انتخاب های خوب می توانند مشکل را کاهش دهند. درصد زیادی از حواشی به دلیل مسائل داوری رخ داد.

وی همچنین از تصمیم داور پرسپولیس و بازی هواداران هفته گذشته لیگ برتر گلایه کرد و گفت: هفته گذشته 27 دقیقه خوابیدی و با داور بازی بازیکن صحبت کردی. داور باید از تیمی که می خواهد فوتبال بازی کند حمایت کند نه برعکس. یک سوم بازی خواب بود. مخاطب از چه چیزی لذت می برد؟ این فقط یک جنگ عصبی است. اتفاقی که در دربی افتاد هم به خاطر صحنه داوری بود. از عرصه داوری خارج شوید و بگذارید چند داور منصف قضاوت کنند، اگر نگویند داور طرفدار دربی است من فوتبال را ترک می کنم.

پرسپولیس به عنوان سرمربی ادامه داد: از همان دقیقه اول بازی، داور توییت کرد. منظور من این است که بگذاریم قهرمانان در زمین فوتبال مشخص شوند. این خواسته همه بازیکنان و مربیان است. نباید با نگرش و اضطراب انتخاب داور بدون تمرکز وارد میدان شویم. داور دربی با افشاریان استوری کرد برای همین آقای افشاریان جریمه کرد و تماشاگران بازی ما با نفت مسجدسلیمان را توییت نکردند، اما این داور چطور شد که داور دربی شد؟

وی گفت: آقای خسروی به وضوح از انتخاب ایشان به عنوان قاضی حمایت می کند. من اینجا با او وقت می گذارم و اگر چیزی باشد که او نگوید، انجام می دهم.

او گفت: “اگر از یک تیم خوب اما از فوتبال 5 گل بزنیم، واقعا از آن لذت می بریم.”

وی بار دیگر به داور دربی اشاره کرد و گفت: وقتی آقا سیدعلی داور شد ما نتوانستیم مقاومت کنیم اما این نگرش وجود داشت که او نمی خواست پرسپولیس شکست بخورد. چون کسانی که دست اشتباهی داشتند و به این قاضی قدرت دادند، آنها را هم قضاوت کردند و نگذاشتند ما پیروز شویم.

وی درباره انتقادات کارشناسان مبنی بر اینکه چرا در اواخر دربی جایگزین او شد، گفت: در واقع وقتی بازیکن بلندمدتی را معرفی کردند، می خواستیم او را تعویض کنیم، اما داور به بازیکنان ما اجازه حضور نداد. 10 گل زدیم. استریر روی یک خط طولانی روی زمین حرکت کرد و اگر آقای می خواست بازی را شروع کند باز می شد. سید علی |

در این زمینه، تاکید گل محمدی بر بازی ایران و کره جنوبی را می بینید؟ داور دو دقیقه و نیم صبر کرد تا بازی عادلانه شود و داور دربی اگر سه چهار ثانیه طول می کشید، ما را تعویض می کرد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه عمل روی نیمکت نیز به مدیریت داوران بازگشته است، تصریح کرد: اینکه چرا فغانی داور خوبی است به این دلیل است که او قوی است. باید بگویم که قضات ما اصلاً مشکلی ندارند، اما از نظر زیرساختی و حقوقی یکی از ضعیف ترین حوزه های جامعه هستند و هدست ندارند. داوری در فوتبال خیلی سخت است. دیروز در کمیته انضباطی هم گفتم VAR بیاورید تا فشار روی قضات کم شود. اما به نظر من کمبود این ابزارها برای برخی تیم ها خوب است. خیلی عجیب. در نهایت امیدوارم همه نتایج بازی فوتبال به دست بیاید.

ادامه هید ….

دکمه بازگشت به بالا