اجتماعی

خیز دوباره کرونا در گلستان/ رنگ نارنجی به نقشه کرونایی گلستان بازگشت

ترند روز/ گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه زنگ خطر دوباره در استان به صدا درآمده است، گفت: چهار شهر گلستان بار دیگر در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفتند.

سعید گلفیروزی در گفت وگو با خبرنگار ترند روز، اظهار کرد: در حال حاضر 177 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونا ویروس قلب در بیمارستان های استان مخفی هستند که از این تعداد 50 نفر در بخش مراقبت های ویژه و 28 نفر تحت تهویه مصنوعی هستند. کشتن

وی از بازگشت رنگ نارنجی بر روی نقشه کرونا در استان گلستان خبر داد و افزود: هم اکنون در آزادشهر، آق قلا، علی آبادکتول، گنبدکاووس، مراوه تپه، رامیان، بندرگز، بندرترکمن است. و گمیشان. وضعیت کرونای زرد و چهار شهرستان گرگان، کلاله، گالیکش و مینودشت که در حالت زرد سابق قرار داشتند به وضعیت کرونا بازگشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بر رعایت پروتکل‌های پزشکی و تکمیل سه نوبت واکسن کرونا تاکید کرد و یادآور شد: مایه تاسف است که نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت نمی‌کنیم، جمعیت گلستان و انتظار دارد مردم این واکسن را دریافت کنند. سلامت خود را حفظ کنند. و دیگران واکسن کرونا را دریافت کنید، آمار نشان می‌دهد افرادی که به کرونا مبتلا نمی‌شوند 6 برابر بیشتر از افرادی که واکسینه نشده‌اند، در معرض خطر هستند.

گل فیروزی به آخرین آمار تزریق واکسن کرونا در استان گلستان اشاره کرد و گفت: از مجموع افراد واجد شرایط در گلستان 6.93 درصد دوز اولیه، 6.83 درصد در نوبت دوم و 9.37 درصد در افراد بالای 18 سال است. . سال سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

به گزارش ترند روز؛ در حال حاضر ۵۵ شهر کشور قرمز، ۸۴ شهر نارنجی، ۲۷۴ شهر زرد و ۳۵ شهر آبی هستند.

متاسفانه در 24 ساعت گذشته 23 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 140 هزار و 800 نفر رسید.

همچنین از دیروز تا امروز 17 فروردین 1401 بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1015 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 به صورت موضعی شناسایی شدند که از این تعداد 195 نفر در بیمارستان بستری شدند.

دکمه بازگشت به بالا