بین الملل

خطیب‌زاده: مذاکرات وین همچنان ادامه دارد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین ترند روز، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش در توئیتی نوشت: موضوع وین ادامه دارد.

او گفت: «اخبار اصلی جایگزین یک معامله خوب نیست. هیچ کس نمی تواند بگوید اگر همه مسائل اصلی حل و فصل نشود، توافق پایان یافته است. تلاش اضافی مورد نیاز است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: اکنون همه بر آخرین گام بزرگ متمرکز شده اند.

به گزارش فارس، مذاکرات دور هشتم لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران در وین پس از وقفه 11 روزه در مذاکرات با پایتخت در مقابله با ایران و گروه 1+5 (آلمان فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین) به پایتخت اتریش بازگشتند و در اندازه ها و اشکال مختلف ساخته شدند. البته علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران، شب چهارشنبه 4 اسفند در ترددهای معمول ترافیکی در جریان مذاکرات عازم تهران شد، اما این هیات در وین بود.ایرانی و ادامه مذاکرات. باقری روز دوشنبه ۹ اسفند به وین بازگشت و مذاکرات در وین ادامه دارد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، بعد از ظهر در توییتی نوشت: «پس از 11 ماه، اکنون مسئله وین به پایان خواهد رسید.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۹ اسفند در نشست خبری هفتگی گفت: این لایحه از قبل آماده شده است و اکنون در مرحله توافق هستیم. هیچ ابهامی برای واشنگتن و اروپا در مورد خط قرمز وجود ندارد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز بعدازظهر چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با همتای چینی خود در خصوص موضوع وین گفت: ایران گام های زیادی برای حل و فصل مسائل برداشته است و اکنون نیازمند توافق، تصمیم گیری سیاسی و نگاه واقع بینانه غربی است. (اینجا بخوانید)

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز در توئیتی نوشت: «استراتژی «مقاومت فعال» با سیاست «فشار حداکثری» ترامپ شکست خورده است، همان‌طور که دولت امروز به آمریکا اعتراف می‌کند. اگر موضوع وین به یک توافق خوب منتهی نشود، دولت فعلی ایالات متحده مطمئناً از عدم استفاده به موقع از فرصت های دیپلماتیک احساس شکست خواهد کرد.

انتهای پیام/
این یک پیشنهاد برای صفحه اول است

دکمه بازگشت به بالا