عمومی

خرید ۱۰۰ میلیونی کارت‌های ملی

ما کارت شناسایی شما را 100 میلیون وون خریدیم. اینها صحبت های یک پرنده فروش است که می گوید حاضرم این مبلغ را فقط در کد ملی بپردازم. پول هنگفتی که در شرایط سخت اقتصادی حاکم قطعا افراد زیادی را برای پذیرش این درخواست وسوسه می کند.

به گزارش مجله ترند روز ایده آل امروز وی در خصوص کار جدید میانجی نوشت: شاید همین درخواست از سوی فروشندگان و افراد گروه های مختلف صورت گیرد، علیرغم اینکه رواج رویه هایی از این دست در جامعه عمق فاجعه اقتصادی را نشان می دهد که همه را به دنبال داشت. گروه هایی در جامعه برای مبادله و استفاده از رانت حاصل از اقتصاد دستوری و ادامه آن وضعیتی اجتناب ناپذیر است، اما این افراد چه درآمدی از کارت ملی کسب می کنند، حاضرند مبلغ 100 میلیون برای آن بپردازند، موضوعی که بررسی ها نشان می دهد رانت هنگفت کالاهای بورسی؛ زیرا علیرغم سودی که خودروسازان از فروش محصولات خود در بورس کالا کسب کردند، عدم عرضه مناسب و تورم باعث شد تا بازار آزاد قیمت را بر اساس تعدیل کند. نرخ 40000 تومان البته شاید این روند چندان در خودروهای داخلی دیده نشود، اما در بیشتر ورود خودروها از خارج از کشور، مقاومت دلالان و دارندگان خودروهای گران قیمت خارجی میلیارد تومانی باعث شده تا از هم اکنون صف های زیادی برای ورود پرفروش ها ایجاد شود. – استاندارد خودروهای خارجی و کسب سود صدها میلیونی چاره ای نیست جز خرید و فروش کارت ملی و پایین ترین دهک جامعه خرید را محدود کنند.

گسترش کارگزاری به کل جامعه

بر اساس نظرسنجی امروز آرمان در خصوص افزایش فروش خودرو در بورس کالا، طی هفته های اخیر صف های طولانی برای فروش خودرو در بورس کالا ایجاد شده است که امکان فروش 12 هزار خودرو در این مدت را فراهم کرده است. اتاق هفته آینده از سوی دیگر اخبار منتشر شده مبنی بر عرضه خودروهای خارجی در بورس نیز دلیلی برای مشاهده تنش در صف خرید است اما محدودیت خرید خودرو در قالب بازار سیاه در کارت ملی ظاهر شد. تجارت . در واقع بر اساس قانون خرید خودرو در بورس کالا، «هر کد ملی (خریدار واقعی) مجاز به سفارش یکی از کدهای ارائه شده در تاریخ فروش و برای «همان خودرو» نیست. بنابراین از تعداد محصولات ارائه شده، هر فرد می تواند تنها برای یک خودرو درخواست خرید بنویسد. بر اساس این قانون، افرادی که دارای کارت ملی بالای 18 سال بوده و از سال 1397 دارای یا مالک خودرو بوده اند، نمی توانند از طریق بورس خودرو داشته باشند و این نشان می دهد که نداشتن خودرو از چهار سال قبل تا کنون، شرط اصلی است. خرید ماشین

سود از 50 تا 500 میلیون تومان برای خریداران کارت زمین

حالا چه شد که علاوه بر دهک پایین جامعه، دهک متوسط ​​هم چاره ای جز فروش شناسنامه ندارند؟ مشکلات پیش آمده در بورس و پیامدهای آن نه تنها باعث کاهش دلال و قیمت خودرو در بازار شد، بلکه تعداد معدودی از افرادی که می توانستند از طریق قرعه کشی خودرو خریداری کنند را از بازار خارج کرد. . البته میزان سودی که خریداران کارت می توانند از خودروهای انباری دریافت کنند بسته به نوع خودرو از 50 تا حداقل 500 میلیون تومان متغیر است.

اجاره کارت ملی برای خرید خودرو به این معناست که سرمایه دارها از شناسنامه افراد بی پول استفاده کنند و خودرو بخرند. این اتفاق در بازار دلار در سال های اخیر رخ داده است. در این معامله صاحب سرمایه از شناسنامه شخص دیگری استفاده می کند. در اینجا به دارنده کارت شناسایی اجاره یا بخشی از سود داده می شود. در بورس هر کارت ملی بین 300 تا 500 هزار تومان اجاره داده می شود.

از آنجایی که سود خرید خودرو در مقابل کالا معمولا بیش از 50 میلیون تومان و برای خودروهای گران قیمت می تواند صدها میلیون تومان باشد، شاید پولی که به دارنده کارت ملی داده می شود به مراتب بیشتر از بورس باشد. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا