اجتماعی

خروج منابع بانک های استان از گلستان پذیرفتنی نیست/ اجرای برنامه جامع استحکام‌بخشی مدارس گلستان

ترند روز/ گلستان استاندار گلستان با اشاره به اینکه مشکلات فرهنگی و اجتماعی زیادی در استان وجود دارد نیازمند ساختمان بانک است گفت: جای تاسف است که بخشی از منابع بانک گلستان در حال خروج از استان است.

علی محمد زنگنه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری با تاکید بر لزوم آغاز اقدامات پیشگیرانه و آگاهی بخشی در سطح مدرسه، گفت: اجرای طرح برند با هدف آموزش، آزمون، ثبت نام در مدارس، تست زنی. مددکاری پزشکی و اجتماعی یکی از این اقدامات مهم و مؤثر است.

وی با تاکید بر اجرای طرح پایلوت استانی طرح برند در استان گلستان، گفت: باید برای رفع چالش های اجرای طرح برند در گلستان گام برداریم چرا که مشارکت بزرگی در کشور برای اجرای آن شکل گرفت. پروژه

استاندار گلستان با بیان اینکه بر اساس تقسیم بندی، نهادها باید به وظیفه آموزش و پرورش عمل کنند، تاکید کرد: مددکاری اجتماعی موثر

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه به دلیل اهمیت آموزش و پرورش، بخش قابل توجهی از منابع باید در گرو آموزش نسل های آینده باشد، خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته بخش قابل توجهی از درآمد کشور از محل آموزش و پرورش اختصاص می یابد.

زنگنه در ادامه خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته سرمایه گذاری در مهدکودک ها، پیش دبستانی ها و دبستان ها برای پرورش کارگران ماهر و شایسته آغاز شده است.

وی با گلایه از اینکه هزینه هر نفر برای هر زندانی در کشور 20 برابر هزینه دانش آموزی است، افزود: آموزش و پرورش در حال حاضر محور اصلی مسئولیت در حوزه آموزشی است و البته سایر نهادها نیز باید با آنها همکاری کنند. .

استاندار گلستان با بیان اینکه در صورت عدم شکل گیری ذهن کودکان باید این مفهوم را به صورت غیرمستقیم بیان کرد، خاطرنشان کرد: بحث استحکام مدرسه سازی حرف اول را می زند اما بانک های استان باید تجهیزات را تامین کنند. حمایت های مورد نیاز در این زمینه و بهبود وضعیت.

زنگنه با بیان اینکه صرف بخش زیادی از منابع بانکی گلستان در خارج از استان به هیچ وجه قابل قبول نیست، افزود: انتظار داریم این منابع در مواردی از جمله تقویت مدارس که جان بچه های استان در خطر است. ” هزینه.

وی از اجرای برنامه جهادی تا سال 1404 برای جلوگیری از آزار و اذیت تمام مدارس استان خبر داد و گفت: یکی دیگر از ایده هایی که می تواند در برنامه درسی مدارس باشد استفاده از سالن های ورزشی، خودآموزی خانواده در تعطیلات آخر هفته و در تعطیلات مدارس است. ” به خانواده ها کمک می کند تا شاد بمانند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا دو سال آینده تمام شهرستان های استان را حداقل به یک دستگاه اتوبوس سیار مجهز کنیم، خاطرنشان کرد: در این راه و برای رسیدن به هدف از طریق منابع استانی و ملی تلاش خواهیم کرد. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا